מתאושש: טראמפ ניצח בניו-המפשייר; סנדרס הפתיע את קלינטון

המירוץ לבית הלבן: שני המועמדים תרגמו את היתרון בסקרים לניצחון בקלפי, כאשר במפלגה הדמוקרטית סנדרס גבר על קלינטון בפער של 20%. כעת ממתינים המועמדים ל-1 במרץ ("יום שלישי הגדול") שיכלול הצבעה במספר מדינות במקביל

המירוץ לבית הלבן – ניצחונות גדולים לטראמפ וסנדרס: המועמדים שהובילו בסקרים לקראת הפריימריז בניו המפשייר זכו הלילה לניצחון ברור.

בתום ספירת הקולות קיבל טראמפ 34% מקולות המצביעים, כשאחריו הגיע ג'ון קייסיק, ואילו במשום השלישי זכה ג'ב בוש. בצד הדמוקרטי, סנדרס זכה ל-59% מהקולות לעומת 39% שהצביעו להילארי קלינטון.

יצוין כי בעוד שבמרוץ הדמוקרטי מתמודדים שני מועמדים בלבד, אצל הרפובליקנים ישנה חשיבות למועמדים שיסיימו במקום השני והשלישי בניו המפשייר. תוצאות ההצבעה עשויות לקבוע האם חלק מהמועמדים יפרשו מהמרוץ כבר לאחר הצבעה בשתי מדינות בלבד. במצב כזה מועמד שיפרוש עשוי להכריז על תמיכה באחד מיריביו כעת – מה שיעניק לו רוח גבית בשלב מוקדם.

כאמור, המנצח הגדול של הערב בצד הרפובליקני הוא אייל ההון טראמפ שגורם לכל מי שראה בו קוריוז לחשוב מחדש. "תזכרו את זה ניו המפשייר – כאן הכל התחיל…אחנו נקח חזרה את הכסף שלנו מסין, יפן ומקסיקו", אמר המיליארדר ובנאום הניצחון. בהמשך הוא תקף את המנצח הדמוקרטי: "בצד השני יש אנשים שרוצים לחלק את המדינה הזאת".

המנצח הדמוקרטי סנדרס הגיע למטה שלו בניו המפשייר והודה לתומכיו. "השמענו את המסר שיהדהד מוושינגטון עד וול סטריט , ממיין ועד קליפורניה – האומה הזו שייכת לכולם ולא לעשירים בלבד…אזרחי ארצות הברית לא יקבלו עוד קיצוץ נרחב בשירותים החברתיים ומערכת כלכלית מושחתת שעובדת בשביל האחוזון העליון", הבהיר המנצח בצד הדמוקרטי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.