מתגייסים למענו: העצומה למען לופוליאנסקי צוברת תאוצה ברשת

מחזירים טובה לאורי: עשרות אלפי אזרחים חתמו בימים האחרונים על עצומה הקוראת לביטול גזר הדין של אורי לופוליאנסקי. רוצים לחתום גם? כל הפרטים

מתרחבת המחאה נגד עונש המאסר שהטיל השופט דוד רוזן על רה"ע עיריית ירושלים לשעבר ויו"ר 'יד-שרה', אורי לופוליאנסקי: לאחר שפוליטיקאים, אנשי תקשורת, משפטנים ומפורסמים, הביעו את מחאתם ומורת רוחם מגזר הדין המקומם, מגיע תורו של האזרח הפשוט לתרום למאבק.

בימים האחרונים הוקם ברשת אתר רשמי בשם 'תומכים באורי', אשר בשיתוף עם אתר 'עצומה' פועל להחתמת עשרות אלפי אזרחים על עצומה הקוראת לביטול גזר הדין.

בדברי הרקע לעצומה נכתב:

"פסק בית המשפט גובל באטימות! אורי לופוליאנסקי איש חסד נדיר, שכל חייו עוסק ב"עבודות שירות" למען הציבור. איש שכל אדם שני במדינת ישראל, ומאות אלפים בעולם כולו, נהנו ונהנים מפועליו. ובפרט חולים, נכים וזקנים. וכן בעיקר – מדינת ישראל, ש"יד שרה" חוסכת לה מליונים בכל שנה, על ידי חיסכון באישפוז ושירותים רפואיים, ומביא לה כבוד באו"ם ובהרבה מדינות.

אורי הקים את הארגון ב10 אצבעותיו, וכל חייו קודש לניהולו, לפיתוחו ולשיגשוגו, וכל זאת בהתנדבות מוחלטת כפי שסיפרה חשבת השכר ביד שרה "אני יכולה להעיד, שמעולם- לא קיבל ולו אגורה שחוקה משכורת מיד שרה.. הוא רשום אצלנו במערך המתנדבים כמתנדב הראשון של יד שרה (אשתו היא השניה).

אורי ידוע כאדם עניו וצנוע, שמתגורר בדירת שיכון פשוטה, ההיפך הגמור מנהנתנים למיניהם. "יד שרה" קיבל על ידו תרומות של מאות מליונים, ואורי לא לקח לעצמו דמי תיווך וכדו'. מדוע שתרומה מינורית בסדר גודל של "יד שרה", היא בדיוק סיבה לשוחד. וכי יצא לו מזה משהו אישי?!

גם אם בית המשפט צודק, שהוא נכשל בניגוד אינטרסים, האם לאדם כזה מגיע 6 שנות מאסר? האם לאדם שעזר למאות אלפי, ובמשך השנים אולי גם מליוני חולים ונכים, מגיע שכאשר הוא חולה בסכנת חיים, הוא ישב בבית הסוהר?!

בית המשפט יכל להטיל עליו "לשיטתו" 6 שנות עבודות שירות ב"יד שרה", כך לא תיפגע המשך פעילותו המבורכת לטובת הציבור, לטובת כולנו! הרי ל"נהנתנים" גם חצי שנה של עבודות שירות הוא עונש (בזמן זה, הרי אינם יכולים לעשות לביתם…) ואם כן גורם ההרתעה נשאר.

לדעתינו, בית המשפט שגה ולקה באטימות, ובמקרה זה, הדבר גובל גם ברשעות. האם מגיע לנו שחס ושלום אורי ימות בין כותלי בית הסוהר? האם מגיע לנו שפעילותו המבורכת תיפסק?"

לעצומה ניתן להטרף באמצעות הקישור הבא: http://www.atzuma.co.il/weall4uri

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.