מתגעגעים לישי? גם אנשי ש"ס תוקפים את דרעי: "אריה יצא שקרן – הסב נזק תדמיתי"

דקות ספורות  לאחר אישור התקציב על ידי הממשלה,  פסע שר האוצר מחוץ לחדר הישיבות של הממשלה,  העשן הלבן שיצא מחדר הישיבות לא הפריע לשר האוצר לסור לחדר צדדי לפתוח את מחשבו האישי ולתאר בעמוד הפייסבוק שלו את מאחורי הקלעים של העברת התקציב, ובמיוחד את ההחלטה התמוהה לבטל את הקיצוצים למוסדות החרדים.

כפי שפרסמנו אמש  יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי  הודיע כי הוא והשר לפיד הגיעו לסיכום לפיו לא יהיה קיצוץ ברשת החינוך של תנועת ש"ס. "יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי ושר האוצר יאיר לפיד, הגיעו הערב לסיכום כי שר האוצר מוריד מסדר היום את הקיצוץ המתוכנן ברשת מעיין החינוך התורני ובמוסדות החינוך העצמאי", נכתב מטעם דרעי.

דרעי הבהיר עוד כי "הורדת הקיצוץ על ידי שר האוצר, היא תחילתה של הידברות שחשובה ונחוצה מאוד בעת הזו לכולנו".

דרעי ציין כי  הסיכום הושג בתום משא ומתן ארוך שהבשיל אחרי שניהל אותו דרעי מול שר החינוך הרב שי פירון מיש עתיד.

אלא שהצהרות לחוד ומעשים לחוד, לפיד טען כי מדובר רק בדחיית של מהלך הפחתת התקציב של רשתות מעיין החינוך התורני והחינוך העצמאי .

 הדברים שפרסם דרעי הסבו נזק תדמיתי  ללפיד, הבוחרים הנאמנים הפנו לו גב ועורף וביקרו אותו, לפיכך  שר האוצר מיהר לפרסם עם שחר  פוסט בפייסבוק שמבהיר את השתלשלות האירועים.

"באחת בלילה יצאתי לרגע מחדר הממשלה, הצצתי בטלפון שלי וגיליתי שהבעיה החדשה איתי היא שאני רך מדי כלפי החרדים", כותב לפיד. "שר החינוך, שי פירון, ניגש אלי ואמר שיש בעיה בביטול של תקנה שהעניקה תקצוב מלא ל"אל המעיין", רשת החינוך של ש"ס. שאלתי מה הבעיה, ושי הסביר שעד שלא נקים באופן רשמי רשת חינוך ממלכתית-חרדית, אנחנו בעצם מבטלים להם את התקציב בלי להציע שום אלטרנטיבה", הוא מבהיר.

"קיימנו דיון קצר, ובסוף סיכמנו שנדחה בחצי שנה את ביטול התקנה עד להקמת הרשת החדשה. לפני שחזרתי לחדר אמרתי לשי, "אתה יודע מה, אם כבר דוחים, צלצל לדרעי ותספר לו. אין סיבה שהוא ישמע על זה ממישהו אחר."

לפיד תוקף את דרעי לדבריו. "שכחתי עם מי יש לי עסק. דרעי עשה עלינו סיבוב מסביב לעולם ומכר לתקשורת שנכנענו לו והחלטנו לבטל את הקיצוץ ל"אל המעיין", האמת, אני לא מבין אותו. לא רק שזה שקר גלוי, הוא גם מנע את האפשרות שננסה אי פעם לשתף איתו פעולה בנושאים החשובים לציבור שלו", הוא מבהיר.

על הקיצוץ בתקציב הוא כותב, "זה תקציב קשה, הכולל העלאת מיסים ואת הקיצוץ הגדול ביותר בתולדות המדינה, אבל הוא גם תקציב של תקווה שבתוך שנה וחצי ישפר באופן משמעותי את מצבו של מעמד הביניים הישראלי", הבהיר לפיד.

"התקציב מכיל את מהפיכת לימודי הליב"ה לחרדים, וסדרה של פעולות שנועדו להבטיח שהם ייצאו לעבודה; הוא יבטיח ירידה ביוקר המחיה; הוא יאפשר לנו להוביל מאבק בריכוזיות ולהגביר את התחרותיות; הוא מכריז מלחמה על ההון השחור כמו שלא נלחמו בו מעולם; הוא נסב – כמעט כולו – סביב האדם העובד. הוא הצעד הראשון במסע, חג שמח ", חתם לפיד את דבריו .

גורמים בש"ס תקפו את  דרעי  בשיחה עם "קוקר", אמרו "אריה דרעי יצא שקרן, הוא  הסב נזק תדמיתי, מוטב שישי היה מוביל את המהלכים בשקט מבלי לגרום לנזק". תקפו הגורמים.

הדברים שכתב לפיד לא פורסמו הבוקר בכותרות עיתוני החג שביקרו את לפיד על כניעתו לחרדים,אולם גרם לנזק תדמיתי קשה שיהיה קשה לתקן בעתיד.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אוהבים את ישי אבל אוהבים את אריה כיושב ראש
    הבנו שיש לכם משהוא אישי נגד אריה אבל אם תמשיכו ככה אנשים יעזבו את האתר ויקראו ככר השבת ו בחדרי חרדים לא יעזור לכם להשמיץ אותו

    yossi |
    הגב