מתווה הגז אושר בממשלה – דרעי יצטרך להכריע

הבוקר (ראשון) הובא ההסכם לאישור בישיבת הממשלה ואושר כצפוי על ידי השרים. אך אין זה סוף פסוק, הכדור עובר למגרשו של דרעי שיצטרך להכריע

לאחר ההסכם עם חברות הגז, הובא הבוקר (ראשון) ההסכם לאישור בישיבת הממשלה ואושר כצפוי על ידי השרים.

אך בכך לא דמה הסאגה, אם השר דרעי לא יעקוף את הממונה על ההגבלים, הנושא יגיע להצבעה בכנסת – שם צפוי לנתניהו קרב קשה בדרך לאישור ההסכם.

 

"הממשלה אישרה את המתווה להגדלת כמות הגז הטבעי המופקת משדה הגז הטבעי 'תמר' ופיתוח מהיר של שדות הגז הטבעי 'לוויתן', 'כריש' ו'תנין' ושדות גז נוספים", נמסר מהממשלה.

שר הכלכלה אריה דרעי  עדיין לא הודיע האם יפעיל את סעיף 53 בחוק ההגבלים, המאפשר לו לכפות את אישור ההסכם. ביום חמישי האחרון נמסר מלשכתו של דרעי כי בכוונתו ללמוד את המתווה, אך הוא עדיין לא החליט כיצד יצביע.

 

טרם הדיון, בירך ראש הממשלה על ההסכם: "אנחנו נעביר היום בממשלה החלטה היסטורית, לא פחות מזה. ההחלטה הזאת תכניס לאזרחי המדינה, לקופת המדינה, מאות מיליארדי שקלים. הכסף הזה ילך לטובת החינוך, הבריאות, הרווחה ולצרכים לאומיים אחרים".

 

נתניהו שיבח את הצוות בראשות השר יובל שטייניץ, "שהביא להפחתה מאוד משמעותית במחיר שהמדינה תשלם עבור הגז". על הביקורת נגד המתווה השיב נתניהו: "אני לא מתרשם מהפופוליזם – זה רק פופוליזם בעיניי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.