מתווה הכותל: בג"ץ נגד השתקת הרבנות הראשית

חברי ועדת החוקה של הכנסת דנו בעניין בקשת הרבנות הראשית לקבלת ייצוג משפטי עצמאי בכל הנוגע למתווה הכותל.

חברי ועדת החוקה של הכנסת דנו בעניין בקשת הרבנות הראשית לקבלת ייצוג משפטי עצמאי בכל הנוגע למתווה הכותל.

בדיון בוועדת חוקה חוק ומשפט שיזמו ח"כ סמוטריץ' וח"כ מוזס בנושא ייצוג משפטי עצמאי לרבנות הראשית בסוגיית מתווה הכותל, השתתף גם מתי דן המשמש כיו"ר עמותת עטרת כהנים, שטען כי סוגיית ההשתקה של הרבנים הראשיים והרבנות הראשית היא מוגזמת, ויש לשים לכך סוף.

בשיחה לאתר 'אקטואליק' אמר דן כי "אנחנו נגד המתווה הזה, ואם רוצים לדון בו חייבים לתת לרבנות הראשית להביעה את עמדתה".

"אנחנו בודקים הגשת בג"צ בעניין, לא הגיוני שנושא כל כך מהותי והכרחי שהרבנות תדון בו, לא מאפשרים להם לבא ולטעון, נפנה לבג"ץ כדי שיאפשר לרבנים הראשים להגיע לבית המשפט ולהסביר את עמדתם על מתווה הכותל" סיים דן את דבריו.

בדיון השתתף גם הרב רפאל פרנק יועץ בכיר לרב הראשי. ומזכיר מועצת הרבנות הראשית "אנחנו מבקשים שלא יסתמו לנו את הפה, יש לרבנות דעה ואנחנו רוצים להביע אותה." עוד אמר הרב פרנק בדיון "יש צורך חשוב שדעתנו תבוא בפני בית המשפט לא ייתכן שדעתנו לא תשמע לא ייתכן להכריע ואי אפשר לדון בסוגיה חשובה שכזאת מבלי לשמוע את עמדת הרבנות הראשית".

הרב פרנק סיכם ואמר: "לא יסתמו לנו את הפה, גם אם הדעה שלנו לא מתאימה אנחנו דורשים שדעתנו תשמע".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עבירה גוררת עבירה. זה בגלל.... כנסו דחוף

  זה בגלל סוחרי הנשמות של בחורי ישיבות!!! כל הציבור החרדי באמריקה יודעים כבר שמאיר פרוש ושאר חברי הכנסת הנקראים חרדים, כגון גפני פרוש ליצמן מ"כלב" וכו' הם סוחרים בנשמות של בחורי ישיבות, תמורת מינויים של שרים וסגני שרים ומשכורות גבוהות. הם מכרו אלפי בני ישיבות לצבא השמד וזימה.

  ובשם כל ישראל, אני קורא לחברי הכנסת פרוש גפני וכו' וחבריו מש"ס, אגודת ישראל, ודגל התורה, לא לפגוע יותר בעולם התורה, ולא להכנס למו"מ עם השלטון הישראלי על מכסות ומספרים.

  אלא להגיד להם שאין אנו מוסרים לצבא השמד שלכם אף לא בחור אחד, בין עילוי ובין חלש, בין חכם בין טיפש, כי כל בחור עולם מלא של כל העולם כולו, ולא להתפתות למינויים של שרים או סגני שרים ומשכורות גדולות ככל שיהיו, כי על עולם התורה צריך לשמור מכל משמר. ולזכור שחז"ל מלמדים אותנו ש"יש דין ויש דיין" היינו דיין האמת.

  חכם אחד אמר זה בגלל..... |
  הגב