מתווה הכותל: האופציה היחידה של החרדים היא להתפטר מהממשלה

בעוד העיניים נשואות לחוק הגיוס, מתברר שאיום קטן לא פחות על קיום הממשלה הוא מתווה הכותל. מקורב לנתניהו ל'אקטואליק': "נתניהו נחוש להעביר את המתווה"

מעבר למשבר חוק הגיוס המאיים להפיל את הממשלה כבר בסיום מושב הקיץ הקרוב בעוד שבועיים, ישנו משבר נוסף, חמור לא פחות בעיני רבים מגדולי ישראל, והוא מתווה הכותל שחזר חזרה לסדר היום.

כזכור, לאחר שנדחה המתווה, הורה ראש הממשלה לשרה מירי רגב לעמוד בראש ועדה שתבחן את המתווה ותביא לאישורו, אך זו התמהמה ולבסוף סירבה לטפל בנושא וגרמה לראה"מ לקחת ממנה את הסמכויות בעניין, וכעת המתווה עומד להיות מאושר ע"י ממשלת ישראל, זאת בניגוד גמור לדעתם של הרבנות הראשית לישראל והרבנים הראשיים.

ע"פ המסתמן, "ועדת השלושה", המונה כעת את ראש הממשלה ושרת המשפטים שקד, תצביע על קידום הרחבת הכותל הרפורמי, ובכך המתווה יעבור לכדי יישום, זאת בניגוד גמור לדעתם של ראשי המפלגות החרדיות, שעסוקים בימים האחרונים רק בחוק הגיוס.

גורם בכיר בלשכת ראש הממשלה אמר בשיחה לאתר 'אקטואליק' כי "האופציה היחידה של החרדים למנוע את הרחבת הכותל הרפורמי ואישור המתווה היא לפרוש מהממשלה, שכן הדבר לא תלוי בהם ולא ייעשה על דעתם. ראש הממשלה נחוש לעשות זאת ולכן ישתמש באופן חריג בועדת השלושה, וזו גם הסיבה לשתיקתם של ראשי המפלגות החרדיות בנושא".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.