"מתווה הכותל" נקבר: ראשי הסיעות החליטו לדרוש את ביטול המתווה

בזמן שנתניהו עסוק בחקירות, ראשי המפלגות הדתיות והחרדיות קיבלו החלטה עם הרבנים הראשים לישראל לדרוש מנתניהו את ביטול מתווה הכותל.

גם הנציגים החרדים מרגישים שזה אלו הימים האחרונים של נתניהו? דרמה במהלך פגישת ההתייעצות של  ראשי המפלגות הדתיות  והחרדיות עם הרבנים הראשים לישראל. בתום הישיבה החליטו ראשי הסיעות לדרוש מראש הממשלה את ביטול מתווה הכותל ולגבש מתווה חדש שיוסכם על המפלגות.

ההחלטה שהתקבלה בישיבה של ראשי הסיעות הדתיות והחרדיות ביחד עם הרבנים הראשים לישראל בהשתתפות הרב אביגדור נבנצאל שליט"א הוחלט להודיע לראש הממשלה כי הם דורשים לבטל את מה שנקרא "מתווה הכותל", שאינה תואמת את החלטת מועצת הרבנות הראשית לישראל.

כמו כן הוחלט, יש לעמוד על כך שיינתן לרבנות הראשית ייצוג עצמאי – חיצוני כדי שעמדתה של הרבנות הראשית תובא בפני בית המשפט.

בפגישה משתתפים רב העיר העתיקה הרב אביגדור נבנצל רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ שר הפנים הרב אריה דרעי שר החקלאות השר אורי אריאל שר הבריאות הרב יעקב ליצמן יו"ר ו. הכספים הרב משה גפני שר הדתות הרב דוד אזולאי.

 

השר הרב דרעי אמר פגישה ברבנות הראשית: ״מטרת הרפורמים והקונסרבטיבים היא לקבל הכרה. מאז שחוק הכותל שלנו מונח על שולחן הכנסת כולם מדברים איתנו על פתרונות. אנחנו צריכים מתווה חדש לפיו ברחבת הכותל חייבים לנהוג רק לפי רב הכותל״.

בתום הישיבה הוחלט כי הסיעות החרדיות יודיעו  לנתניהו על ביטול מתווה הכותל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.