מתחילים להילחם בשמועות בוואטסאפ: 3 חיילים נעצרו

יחידת מצ"ח ויחידת המחשוב של משטרת ישראל פתחו בחקירה גלויה במסגרתה צפויים להיכלל גם חיילים מחיל הרפואה, הרבנות הצבאית ומאגף כוח האדם בצה"ל שנחשפו למידע הרגיש

המשטרה הצבאית החוקרת עצרה אמש (ג') שלושה חיילים מאגף כוח אדם, מהרבנות הצבאית ומחיל הרפואה בחשד שהדליפו מידע בוואטסאפ. על פי החשד, השלושה הדליפו את שמות הרוגי אסרון הנגמ"ש בסג'עייה ואת תמונת הכנת ארונות הקבורה.

בצה"ל החליטו לשים סוף לתופעת הפצת השמועות בנוגע לנושאים מבצעיים באפליקציית המסרים, דבר שכבר גרם בימי הלחימה לכאב רב למספר משפחות שגילו כי יקיריהן נהרגו עוד לפני שקציני הנפגעים נקשו על דלתם.

בשני מקרים שונים אף הגיע מידע להורים כי בניהם נהרגו, על אף שלא נפגעו כלל. בשל התרחבות התופעה, החל לאחרונה קמפיין ברשת, אותו מוביל צה"ל, שקורא להילחם ב"רב-סרן שמועתי", ובתופעה שכבר גרמה צער רב למשפחות רבות.
החקירה של מצ"ח מתקיימת בשיתוף פעולה עם יחידת המחשוב של משטרת ישראל, הבוקר היא הפכה לגלויה לאחר מעצר החיילים החשודים. גורמים בצה"ל מדגישים כי הדלפות ברשת, לרבות בקבוצות הוואסטאפ הם בניגוד לחוק.

עוד מבהירים בצה"ל כי החקירה החלה משום שברשתות החברתיות פורסמו נתונים שהיו חבויים על מצבם וגולם של חיילים בשדה הקרב, נתונים שהיו ידועים רק למספר מצומצם של קצינים וחיילים ביחידות בחיל הרפואה, הרבנות ואכ"א.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.