מתחילים קריירה? כך תגיעו לתפקידי ניהול

כולנו היינו רוצים לפענח את סוד הקסם שבדרך לתפקיד ניהולי בכיר. רבים וטובים מאיתנו ניסו, חלקם הצליחו, חלקם פחות, חלקם אף החליטו לשנות כיוון. מה שבטוח – הדרך למעלה רצופת אתגרים ודורשת תכנון. אז איך בעצם בונים קריירה? התשובות לפניכם

כולנו היינו רוצים לפענח את סוד הקסם שבדרך לתפקיד ניהולי בכיר. רבים וטובים מאיתנו ניסו, חלקם הצליחו, חלקם פחות, חלקם אף החליטו לשנות כיוון. מה שבטוח – הדרך למעלה רצופת אתגרים ודורשת תכנון. אז איך בעצם בונים קריירה? התשובות לפניכם

 

לאחר שסיימתם את הלימודים ורכשתם השכלה, הגיע הזמן לפתוח במסלול ההתקדמות שלכם מחוץ למסגרת האקדמית. כל מי שמבקש להגיע לתפקיד ניהולי חייב לזכור שלא תמיד יש אפשרות להתחיל מתפקידים בכירים, וברוב המקרים בכדי להתקדם במעלה ההיררכיה התעסוקתית, על העובד תהיה מוטלת האחריות להוכיח את עצמו ואת יכולותיו כמומחה, לצבור סמכויות ניהוליות במקום העבודה, לנכס כלים וערכים מנהיגותיים ולהתקדם לאט ובהתמדה אל עבר התפקידים הבכירים. להלן מספר טיפים חשובים איך עושים את זה נכון:

 

אמצו חשיבה אסטרטגית

רבים נוטים לייחס לאסטרטגיה משמעות שולית, אך למעשה בידינו נמצא הכוח לעצב את הקריירה שלנו באמצעות הבחירות שאנו עושים.

ראייה מרחבית – מפו את מרחב הקריירה שלכם כדי שתוכלו לראותה מנקודת מבט גבוהה יותר. הגדירו את מה שחשוב לכם – מפו את השאיפות ואיכות הקריירה שלכם, צרו מפת קשרים, הציבו מטרות ויעדי קריירה, הגדירו את היכולות שלכם, מפו את התפקידים שביצעתם לאורך השנים ואת החוזקות והחולשות העיקריים שלכם.

פסקי זמן להערכה אישית – אחת לכמה חודשים, קחו פסק זמן אסטרטגי בו תקדישו זמן להתבוננות מחודשת וקבלת החלטות. בידקו האם משהו השתנה והאם ישנן מגמות חדשות בהתהוות, בחנו את הפעולות האחרונות שביצעתם ואת יעילותן ביחס לשאיפות וליעדי הקריירה שלכם.

שאילת שאלות – תמציתה של חשיבה אסטרטגית היא בשאלות שאנו שואלים את עצמנו. היא דורשת התבוננת רחבה על ההתרחשויות, שינויי המגמה, בחינה של הצלחות וכשלונות, שאיפות, התפתחות והבנת היעדים והיכולות שלנו. שאלו את עצמכם: "מה נכון שאעשה, בהתחשב בפעולותיי עד כה ולאור השינויים שחלו בי ובסביבתי, על מנת להגדיל את הסיכויים לממש את שאיפותיי ויעדיי?".

הציבו מטרות – הצבת מטרות היא דרך מצויינת להתקדם, יש חשיבות לתשומת הלב שניתנת להתקדמות ולהצלחות, לא רק לכיוון היררכי למעלה אלא גם באופן רוחבי בתוך הארגון. כדאי לשלב בין אתגרים גדולים הדורשים מאמץ רב ואתגרים קטנים שיקדמו אתכם צעד אחר צעד לעבר המטרה העיקרית.

 

חישבו כמו מנהלים

הגדילו ראש בעבודתכם, שימו לב לצרכי הארגון, הקדישו תשומת לב לצרכי הצוות שלכם ולצרכים של כל אחד מהאנשים המרכיבים אותו. באופן כללי, פעלו במסגרת התפקיד מתוך ראייה רחבה. על אף שבהתחלה אין לכם סמכויות להאציל על אחרים, חשיבה ניהולית משדרת מנהיגות ולקיחת אחריות. יתרה מכך, זכרו כי גם אם עוד לא רכשתם ניסיון בתפקיד שלכם, אתם מביאים אתכם גם את הידע שרכשתם בזמן לימודי מנהל עסקים, כלכלה או כל תחום אחר בו בחרתם. הידע הזה תרם, תורם ועוד יתרום לכם אם תשכילו להשתמש בו נכון ברגעים הנכונים.

 

אמצו תכונות של המנהלים שאתם רוצים להיות – מנהיגות, יוזמה, שליטה במצבי לחץ וכדומה. שימו לב לנקודות החוזק והחולשה שלכם ועבדו עליהן. גבשו עקרונות וקוים מנחים, צרו חותם אישי ו"אני מאמין" – אלו יעזרו לכם לקבל החלטות נבונות בתפקיד.

 

התבלטו בשטח

עליכם להתבלט ולהציג עבודה טובה ואיכותית. התאימו עצמכם להלך הרוח, הקפידו ליישם את הנורמות ולימדו את עולם הערכים של הארגון. לקיחת חלק ומעורבות בתהליכים השונים בארגון היא חשובה ומהווה פלטפורמה נהדרת להציג רעיונות חדשים, להתבלט ולהפגין יכולת תפקודית מלאה, נחישות ואמביציה. יחסים טובים עם בעלי תפקידי מפתח בארגון תהווה יתרון בדרך להשגת משרת ניהול ותזכה אתכם בשיתוף פעולה עם שאר העובדים אשר הכרחי להצלחה בתפקידים ניהוליים.

 

פתחו כישורים מקצועיים

עלינו לזכור כי אנחנו חיים בעולם דינאמי המשתנה ומתפתח במהירות עצומה. המידע ממשיך לגדול ולהתרחב ללא הפסקה ועלינו לדאוג להישאר מעודכנים, להיחשף למקורות מידע חדשים ולמחקרים חדשים, לגישות פורצות דרך, להשתתף בכנסים, ימי עיון, הכשרות וסדנאות, ולמעשה לקחת חלק בכמה שיותר דברים אשר יעניקו לנו ידע וישפכו אור חדש על התחום בו אנו עוסקים. כולנו מבינים כי ידע הוא כוח, לכן אם אנחנו רוצים לאתגר את עצמנו במהלך הקריירה ולהביט לטווח הארוך, עלינו לצבור כמה שיותר ממנו. אם ביקשו מכם לעשות מטלה חדשה – קחו זאת כהזדמנות ללמוד נושא חדש. זכרו כי את פירות ההשקעה קוצרים לבסוף, גם אם לאחר הרבה זמן.

 

חפשו מנטור

עליכם לחשוב כל הזמן מה יקדם אתכם לתפקיד ניהולי. זכרו, תפקיד ניהולי ניתן להשיג לא רק כשמתפנה כזה, לעיתים אף מדובר בתפקיד ניהולי חדש שנתפר בהתאם לצרכים רלוונטיים- כך שתמיד קיימת ההזדמנות. עבדו בצמוד למנהלים שלכם וגרמו להם לזהות את הפוטנציאל הטמון בכם לקידום. הפכו אותם למנטורים שלכם, לימדו מהם ותנו להם לטפח אתכם. אם נתנו לכם הזדמנות להוכיח את עצמכם – קחו אותה בשתי הידיים. בנוסף, כנסו ל-LinkedIn ובחנו קריירות של אנשים שהגיעו לתפקידים שאתם חושקים בהם. עקבו אחר מסלולם, השכלתם, הארגונים והתפקידים בהם עבדו, גילם וכן הלאה. ניתוח המידע יציג בפניכם מספר מסלולים אפשריים שניתן לחקותם.

 

טעויות נפוצות שכדאי להימנע מהן:

  • אין ליצור ציפיות גבוהות שלא נוכל לממשן בהמשך, או להתחייב למשהו שאין ביכולתינו לבצע
  • אל תנסו להרשים מדי, ובוודאי אל תשמיצו את מי שהיה בתפקיד לפניכם
  • אל תבצעו הערכה מוקדמת של התפקיד או הארגון, בהיכנסכם לתפקיד חדש – אל תשפטו את דרך פעילות הארגון ואל תכריזו על שינויים
  • אל תחשבו שאתם יודעים הכל, אל תהיו זחוחים – שמרו על צניעות

 

עליכם לזכור כי בשלב הראשון אתם למעשה מבססים את עצמכם בתפקיד, מגדירים טרירטוריה ומתאימים עצמכם לסטנדרט המתבקש. מכאן שישנו עיסוק רב, ובצדק, של יצירת רושם ראשוני חיובי המשדר ביטחון מקצועי וניהולי. קחו את הזמן ללמוד אודות התפקיד ואודות הארגון, שדרו ביטחון בנוגע ליכולתכם להצליח בתפקיד בהמשך. כמו כן, אתם עלולים להיתקל באיומים וסכנות המגיעים מהסביבה החיצונית, כמו למשל טכנולוגיה חדשה החודרת לשוק שעליכם ללמוד אותה, משבר כלכלי או מגמת היחלשות בתחום העיסוק שלכם. אל תהיו שאננים, אלא רישמו את הסיכונים לפניכם ופתחו שיטות להתמודדות עם משברים.

 

לסיכום

כאשר מגדילים ראש, מבינים את צרכי הארגון, משדרים אמפתיה ויחסי אנוש מפותחים כלפי הצוות, כאשר פועלים במסגרת התפקיד מתוך ראייה רחבה ואמביציה ומתמודדים עם הקשיים שבדרך – אתם באופן טבעי מפתחים חשיבה ניהולית, מנכסים לעצמכם כישורים מנהיגותיים ולוקחים על עצמכם אחריות רבה להתמודד איתה. מכאן, זה רק עניין של זמן עד שישימו לכך לב בארגון בו אתם עובדים, וגם אם לא, הדרך הזו תיתן לכם את הכלים ותעזור לכם להתמודד על משרות ניהול בארגונים אחרים תוך שאתם מכוונים מטרה.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.