מתחיל משחק הכסאות • לבני בדרך למשרד המשפטים • זאת למרות התקפותיה החריפות כלפי נתניהו וליברמן בקמפיין הבחירות של 'התנועה'

לאחר הבחישות הרבות של צוותי המשא ומתן של הליכוד, ולאחר שהנשיא שמעון פרס בחר בנתניהו להרכיב את הממשלה הבאה, לא הצליחו להזיז את בנט ואת יאיר לפיד מעמדתם הנוקשה, והם עדיין עומדים על דעתם העיקשת כי בלי גיוס לחרדים לא תהיה כניסה לקואליציה. עכשיו מגיע תורה של ציפי לבני.

זאת על פי הערכות של בכירים במערכת הפוליטית כי "התנועה" בראשות ציפי לבני, תהיה המפלגה הראשונה שתצטרף לקואליציית נתניהו. על פי ההערכות צפויה לבני לקבל את תיק המשפטים.

 לבני שתקפה את נתניהו וליברמן באופן אישי, בקמפיין הבחירות באופן בולט, הגיעה לעמק השווה לפני החרדים, ולפני "יש עתיד". לבני הציגה את עצמה במערכת הבחירות כתקווה חדשה, והגדירה את הליכוד ביתנו כאסון. אולם ככל שקרבו ימי הבחירות והסקרים הראו את הסיכוי הקלוש שהיא תהיה מרכיבת הממשלה הבאה, היא אמרה כי תסכים לשבת בממשלת נתניהו כדי להסיט את הגה למחוזות המועדפים עליה.

מסתמן גם כי אולי יו"ר העבודה שלי יחימוביץ' בסוף תיכנס לממשלת בנימין נתניהו והיא תכהן כשרת האוצר, כמובן זה רק אם חברי התנועה יסכימו לזה, לאחר ששלי יחימוביץ תציג להם את היתרונות והרווחים הגדולים שהתנועה תרויח מכך, ברם, בינתיים כשהם נשאלים האם יכנסו לממשלה הם מניחים כי העבודה תשב באופוזיציה, וכמובן תילחם על יו"ר וועדת הכלכלה כדי שהיו"ר שלה יהיה ח"כ אבישי ברוורמן.

יש לציין כי אם שני המפלגות האלו יכנסו, זה יהווה מכה קשה לבנט ולפיד מצד אחד אשר דבקים בעקשנותם ההולכת ומתעצמת, אך מצד שני ממשלה כזאת תהיה רק אשת בשורה בענין גיוס בני הישיבות וחוק השיויון בנטל, מאחר ושלי יחימוביץ ממש לא תדרוש את זה, בראותה איזה נזק תדמיתי ומוסרי נגרמים לבנט ולפיד.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.