מתחלקים בשלל: ח"כ מיקי רוזנטל הודיע על תמיכה ברובי ריבלין

המירוץ הסוער לבית הנשיא: ח"כ מיקי רוזנטל הודיע על תמיכה ברובי ריבלין בעקבות פרישתו של בן-אליעזר מהמירוץ. בתוך כך, כל המתמודדים השונים משוכנעים הבוקר: הפרישה של פואד משחקת לטובתנו

המירוץ הדרמטי וההפכפך לבית הנשיא: בעקבות פרישתו של פואד בן אליעזר מהמירוץ נרשמת דריכות שיא בקרב המטות של המועמדים השונים שעושים כעת מאמצים רבים כדי לזכות ב"שלל" שהותיר אחריו פואד.

לעת עתה טרם ידוע כיצד יתחלקו קולות החכי"ם שתכננו להצביע לפואד, אולם אחד מהם כבר שחרר הצהרה בנושא: ח"כ מיקי רוזנטל (העבודה) הודיע שיתמוך בריבלין, ואילו חברת הכנסת יפעת קריב (יש עתיד) הכריזה על תמיכה בדורנר.

הצהרתו של רוזנטל מפתיעה היות והיא עומדת בניגוד לעמדתו של יו"ר מפלגתו, ח"כ בוז'י הרצוג, שסירב להכריז במי הוא תומך, ודחה את ההכרעה לישיבת הסיעה שתתקיים היום. רוזנטל, אגב, מצטרף בכך לשלי יחימוביץ' שהודיעה על תמיכה בריבלין עוד בשבוע שעבר.

כאמור, במערכת הפוליטית מתקשית לחזות את תנודת הקולות בעקבות פרישתו של פואד. הפרשן הפוליטי של קול ישראל, חנן קריסטל, העריך הבוקר כי הקולות יתחלקו בין כל חמשת המועמדים, מה שעשוי לסלול את בחירתו של ריבלין לתפקיד הנשיא כבר בסיבוב הראשון. להערכת קריסטל, לפואד היו 35 קולות בטוחים, כך שמעבר של כמה מהם לרובי ריבלין, יספיק כדי להבטיח את ניצחונו.

מנגד, במחנהו של שטרית משוכנעים כי ההתפתחויות האחרונות יסייעו לו להעפיל לסיבוב השני. דוברו של שטרית, רועי לחמנוביץ', סיפר הבוקר ב'קול ברמה' כי שטרית השתתף בישיבות הסיעה של שס ויהדות התורה וביקש את תמיכתם. לחמנוביץ הוסיף כי הוא אינו מבין חברי הכנסת החרדיים לא תומכים בו חאחר פרישתו של פואד מהמירוץ.

אופטימיות נרשמת הבוקר גם בקרב מקורביה של המתמודדת דליה איציק שרואים בפרישתו של פואד בשורה של ממש עבורה: "הרבה מהקולות של פואד במפלגת העבודה יעברו אלינו" הם טוענים. המקורבים מוסיפים כי על פי הידוע להם איציק זוכה לתמיכה רחבה גם בקרב המפלגות החרדיות. תמיכה שלדבריהם התעצמה לאור פרישתו של פואד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.