בשקט בשקט: הצוות לשינוי חוק הגיוס החל לפעול

שינוי החוק מהווה נדבך מרכזי בהסכם הקואליציוני ותכליתו להעביר את הסמכות לקביעת יעדי הגיוס לשר הביטחון. בעמותת חדו"ש זועמים: "אסור שהמכסות ייקבעו במחשכים על ידי אדם אחד, צריכה להיות שקיפות מלאה בנושא"

בדרך לביטול הסנקציות הפליליות: ניוז 1 חושף: כחלק מקיום ההסכמים הקואליציונים החל לאחרונה לעבוד צוות בשם "צוות חוק הגיוס" לשינוי החוק, המטרה הסופית היא להעביר את סמכויות יעדי הגיוס לשר הביטחון כדי שלא יהיו סנקציות.

הצוות שפועל תחת משרד הביטחון החל בפעולתו לפני כשבועיים, אך לא נמסרה על כך כל הודעה לציבור.

אמש התראיין סגן שר הבריאות, חה"כ יעקב ליצמן, לאבי מימרן ב'קול חי' שם חשף ליצמן כי ישב יחד עם חברי הכנסת משה גפני ומאיר פרוש לשיחה עם עורך דין מירון בעניין התקדמות הדיונים בחוק הגיוס.

כזכור, בהסכם הקואליציוני שנחתם בין הליכוד ליהדות התורה נקבע מסלול לביטול חוק הגיוס שהובילה יש עתיד. על-פי ההסכם, סמכויות קביעת יעדי הגיוס של תלמידי הישיבות יועברו מהממשלה לידיו של שר הביטחון.

אם הסמכויות נתונות בידיו של שר הביטחון אזי במקרה שהיעדים לא יושגו יוכל השר לשנותם וממילא לא יתאפשר בפועל מצב בו יופעלו סנקציות כלשהן נגד תלמידי ישיבות שלא יתגייסו.
כאמור, הוקם צוות שדן בנושא וכדי להבטיח שהקואליציה תתמוך בהצעה, ההצעה תאושר במקביל לתקציב, כך תובטח תמיכתה של הקואליציה.

הצוות, בראשות היועץ המשפטי של משרד הביטחון עורך הדין אחז בן-ארי, החל לפעול לפני כשבועיים, כפי שנכתב השינוי המרכזי בחוק הוא העברת הסמכות על קביעת המכסות מהממשלה לשר הביטחון, כך שלא יגיע שום מצב אופציונלי של סנקציות מכל סוג שהם, אנשים דוגמת שחר אילן, מעמותת חדו"ש הביעו כבר את התנגדותם לחוק החדש ההולך ונחקק, אילן הסביר כי "אסור שהמכסות ייקבעו במחשכים על ידי אדם אחד, צריך להיות שקיפות מלאה בנושא".

כך או כך מדובר בהישג ענק שהולך וקם מתחת לפני השטח, וכאמור הקואליציה תתמוך בחוק החדש שיוצמד לתקציב כדי להקל על העברתו.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל אחד מבין שזהו נושא שהשתיקה יפה לו. מדוע אתם מפרסמים? למה לעזור לליבוי האש? ועוד שאלה: האם בתנ"ך שלכם לא כתוב "אל יתהלל חוגר כמפתח"?

    אחד מה"עמך" |
    הגב