מתיחות באוקראינה: בני זוג מישראל ניצלו מלינץ' בקייב

ביום שישי כשעה לפני שבת בכיכר הומה אדם ברחוב מרכזי בקייב צעדו זלמן חצקלוביץ וזוגתו, כשלפתע קפצו מטנדר 8 אוקראינים לבושי אפודים עם מקלות, ובכוונתם להרע לאזרחים זרים ויהודים.

הם הצביעו על חצקלוביץ וצעקו שיעצור ברוסית, סטוי! סיפר לאחר מכן חצקלוביץ והסביר כי "הבנתי שאם אני לא בורח באותו רגע זה הסוף שלנו, עצרתי מונית ונכנסתי עם אשתי וביקשתי מהנהג לנסוע מהמקום. התוקפים הקיפו את הרכב וביקשו שיעצור, הנהג נתן גז ובנסיעה מהירה הפיל את הפורעים שהצליחו אף לגרום נזק לצד אחד של המונית. הנהג הספיק לנסוע רחוב אחד עד שהגיע לפקק תנועה. ואז ראינו שהרודפים חזרו ונכנסו לרכבם והתחילו לדלוק אחרינו".

בלית ברירה, יצאו זלמן חצקלוביץ ואשתו מהרכב וברחו בריצה מספר רחובות עד שהגיעו לבית הכנסת שם הבינו כי ניצלו בנס.

יו"ר הצלה אוקראינה, הרב הלל כהן, ששוחרר אמש מבית החולים לאחר שהותקף ביום חמישי סיפר: "הזעקנו היום תוך כדי חג פורים את המשטרה בשביל להגיש תלונה. אבל כפי הנראה כרגע השלטון באוקראינה מטפל בבעיות יותר דחופות, ככל הנראה אלו פרובקטורים שהיכו ודקרו אותי ביום חמישי בערב ומסתמן כי מדובר בפורעים פרו רוסים המעוניינים לעשות אנרכיה ועליהום על הממשלה האוקראינית, עקב המתיחות והסכנה ולאחר הגשת תלונה, דאגנו להם לכרטיסי חזור לארץ ישראל עוד הערב".

התמונות מהגשת התלונה, באדיבות יוסף חי – חדשות 24:

אוקראינה הגשת תלונה -  (2)

צילום: יוסף חי - חדשות 24
צילום: יוסף חי – חדשות 24

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.