מתיחות בגבול: "טורקיה הפגיזה יעדים של צבא אסד"

טורקיה הפציצה מספר יעדים של ממשל אסד בצפון המדינה. בתגובה הודיע הממשל האמריקני כי הוא מפציר באנקרה לחדול מתקיפותיה בסוריה.

מתיחות בגבול הסורי – טורקי: טורקיה הפציצה מספר יעדים של ממשל אסד בצפון המדינה. בתגובה הודיע הממשל האמריקני כי הוא מפציר באנקרה לחדול מתקיפותיה בסוריה.

ראש ממשלת טורקיה אהמט דבוטאולו אישר כי טורקיה תקפה מטרות של המחתרת הכורדית, ודרש מהארגון למשוך את כל כוחותיו מהאזור. "אנו נגיב על כל צעד שיינקט נגדנו", אמר ראש הממשלה לתקשורת הטורקית. "על המחתרת למשוך כוחותיה מיד מהאזור כולו ולא להתקרב אליו שוב".

התקיפות בוצעו בתגובה לירי על מוצבים של צבא טורקיה בגבול. עוד אישר הממשל גם את תקיפות היעדים של צבא אסד.

 

בבית הלבן פנו לשני הצדדים בבקשה להנמיך את הלהבות. "הפצרנו בגורמים של המחתרת הכורדית לא לנצל את חוסר הוודאות ששורר באזור על מנת להשתלט על טריטוריות נוספות", אמר דובר מחלקת המדינה האמריקני.

 

שר החוץ הטורקי מבלוט קבוסולו כי ארצו וסעודיה עלולות לצאת בקרוב למבצע צבאי נגד דאע"ש בסוריה. השר הטורקי, שהשתתף בוועידת הביטחון במינכן, אמר כי ערב הסעודית "מוכנה לשלוח מטוסים וחיילים" לבסיס חיל האוויר אינצ'רליק בטורקיה – כך דיווח העיתון הטורקי "יני-סאפאק", המזוהה עם הממשל הטורקי. קבוסולו לא ציין כמה חיילים או כוחות ישתתפו במבצע הצבאי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.