מתיחות בדרום: מחבל נהרג בתקיפת חיל האויר ברצועה

תקרית חריגה בגבול הרצועה: כוח צה"ל זיהה חוליית מחבלים שעסקה בהנחת מטען ליד גדר המערכת במטרה לפגוע בכוחות המפטרלים במקום. מטוס של חיה"א תקף את חברי החוליה מהאויר. חמאס מדווח על הרוג ו-3 פצועים בתקיפה

כוח צה"ל תקף הבוקר (רביעי) חוליית מחבלים שעסקה בהנחת מטענים באזור גדר הביטחון בצפון רצועת עזה. בחמאס דיווחו על הרוג אחד ושלושה פצועים בתקיפת כלי טיס של חיל האוויר. בשל האירוע, הורו החקלאים באזור צפון הרצועה שלא להתקרב לשדות שבאזור.

בפעילות משותפת של הצבא והשב"כ, זוהתה החוליה בזמן שהניחה מטען באזור בית להיה בצפון הרצועה ותקפו אותה מהאוויר. ככל הנראה, תכננה החוליה להפעיל את המטען על כוח צה"ל שעסק בפעילות מבצעית בסמוך לגדר. במקביל, ביצע כוח קרקעי סריקות באזור גדר המערכת ולאחר שזיהה זירת מטענים נוספת החל לפעול לנטרלה.

בעקבות התקיפה, החקלאים הונחו להתרחק מאזור הגבול, אולם כעבור כחצי שעה הוסרה ההנחיה. במקביל, רכזי הביטחון הונחו להגביר ערנות מחשש לתגובה של ארגוני הטרור ברצועה. המחבל שנהרג הוא מוסא זעייתר (23).

"בפעילות משותפת עם שירות הביטחון הכללי, תקף צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר חוליית טרור אשר הניחה מטען ותכננה להפעילו לעבר כוח צה"ל שעסק בפעילות מבצעית סמוך
לגדר המערכת בצפון רצועת עזה", נמסר מדובר צה"ל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.