מתיחות בין כחלון לדרעי: "תחזיר לי את האגף"

שר הפנים דרעי את אגף 'מינהל ותיכנון' שעליו התעקש שר האוצר משה כחלון עם הקמת הממשלה. גורמים בלשכתו של השר דרעי טוענים בשיחה ל"קוקר, שדרעי לא מתכוון לוותר," זה לא הגיוני שהאגף הכי חשוב לא נמצא במשרד הפנים. השר דורש ויפעל להחזיר את האגף למשרד". {הקרב על המינהל}

אחרי שעשה קאמבק וחזר למשרד הפנים המקוצץ  דורש השר דרעי את אגף 'מינהל ותיכנון' שעליו התעקש (וקיבל) שר האוצר משה כחלון עם הקמת הממשלה.

דרעי את הדברים אמר היום (שני) בהרמת כוסית לעובדי משרד הפנים, "האתגרים שלנו עצומים ואפעל להחזיר למשרד את כל סמכותיו"

מתחת לפני השטח, המתיחות בין כחלון לדרעי הולכת וגוברת, גורמים בלשכתו של השר דרעי טוענים בשיחה ל"קוקר, שדרעי לא מתכוון לוותר," זה לא הגיוני שהאגף הכי חשוב לא נמצא במשרד הפנים. השר דורש ויפעל להחזיר את האגף למשרד. אך לא יצא למלחמה עבורו".

מנגד, בלשכתו של השר כחלון סירבו להגיב לדברים,אך גורם בלשכתו מסר כי בעבר היו פניות מצד השר דרעי. אך הוא מחוייב להסכמים הקואליציונים.

כזכור לפני שנה שהוקמה הממשלה דרש השר דרעי את תיק הפנים המלא, אך השר כחלון שגרף  10 מנדטים והיה לשון מאזנים דרש מראש הממשלה עבור כניסה לממשלה את אגף 'מינהל התכנון'.

לדבריו, "אני חייב כלי עבודה כדי ליישם את הרפורמות שלי" השר כחלון קיבל את דרישתיו בנוסף לתיק האוצר, בנוי ושיכון ואיכות הסביבה. השר דרעי וויתר על תפקיד שר הפנים וקיבל 2 משרדים. כלכלה והנגב והגליל ( שבהמשך הוחלף ל'משרד הפריפריה') אך לאחר שלא הסכים לחתום על תופס 52 המוציא לפועל את 'מתווה הגז' התפטר מתפקידו כשר הכלכלה וכיהן כשר הפריפריה.

חודש לאחר מכן התפטר שר הפנים סילבן שלום מתפקידו בשל חשדות נגדו. קיבל השר דרעי את משרד הפנים המקוצץ וחזר לכהן במשרד אחרי 23 שנים שעזב אותה.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.