יעלון נגד 'הבית היהודי': "מתסיסים את השטח"

לטענת שר הביטחון, ההתבטאויות של שרי המפלגה הדת"ל מובילות את קיצוני הימין לפעול באלימות נגד פלסטינים וכוחות הביטחון {מתיחות בממשלה}

המתיחות הביטחונית מובילה גם למתיחות פוליטית חריגה בתוך הקואליציה: בישיבת הקבינט שהתקיימה לפני יומיים האשים שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, את שרי הבית היהודי בכך שהם מתסיסים את השטח ומביאים לעלייה במספר האירועים שבהם מתנחלים תקפו פלסטינים וחיילים, כך נחשף הבוקר בגל"צ.

ע"פ הדיווח, יעלון טען כי האמירות של השרים נפתלי בנט, איילת שקד ואורי אריאל, הם אלו שגרמו לעלייה במספר האירועים הללו. "האמירות שידיו של צה"ל קשורות ושאין פעילות צבאית מספקת לעצור את גל הטרור – מתדלקות את האנשים האלה שלוקחים את החוק לידיים", אמר יעלון.

כזכור, בערוץ 2 דווח אמש הכתב המדיני אודי סגל כי ראש הממשלה איים על שר החינוך נפתלי בנט ועל שרת המשפטים איילת שקד שאם ימשיכו לתקוף אותו ישנה את הרכב הממשלה "לא אתן שנחזור להתנהגות בזמן צוק איתן. הממשלה לא תוכל להמשיך להתקיים."

הרקע לאיום הוא ככל הנראה סרטון שהופץ ברשת בימים האחרונים ברשת מטעם "ישראל שלי" ארגון אותו הקימה שרת המשפטים איילת שקד בטרם נכנסה אל הפוליטיקה, תחת הכותרת "סיימנו לשתוק" נראה נתניהו כשהוא עונה לאייל קיציס, מנחה התוכנית הפופולרית 'ארץ נהדרת' על איך הוא רוצה להיזכר בהיסטוריה, וברקע נראים מראות קשים מפיגועים שארעו בתקופה האחרונה.

לא ברור למה התכוון ראש הממשלה ואיך בכלל הוא מתכוון לממש את האיום, כאשר מפלגת העבודה לא נראית בנתיים מוכנה להצטרף לממשלת נתניהו. כך לפחות לפי ההצהרות של יושב ראש המפלגה חבר הכנסת ויושב ראש האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג שתקף אף הוא בימים האחרונים בחריפות את ראש הממשלה נתניהו וקרא לו להתפטר לאלתר משום שאינו מסוגל לספק בטחון לאזרחי ישראל.

עימות נוסף בין שני חברי הקואליציה שר הכלכלה אריה דרעי ושר החינוך נפתלי בנט שהתעמתו בדיון בקבינט המדיני ביטחוני כאשר דרעי נזף בנפתלי בנט ושאל אותו האם הוא רוצה להתחיל במלחמה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.