מתיחות בצפון: רוסיה שלחה ספינות קרב לסוריה

התחממות בצפון: רוסיה מתייצבת לימינה של רוסיה והיא שיגרה  12 ספינות קרב אשר יפטרלו סמוך לבסיסה הימי בסוריה.

 בממשל האמריקני  העריכו כי מדובר בצעד אגרסיבי מצד רוסיה שמאותת למערב ולישראל שלא להתערב במלחמת האזרחים במדינה.

 בסוכנות הידיעות הסורית  "סאנא" דווח  כי חמש ספינות מלחמה רוסיות חצו בליל אמש את תעלת סואץ ונכנסו למי הים התיכון.

דובר הצי הרוסי באוקיינוס האטלנטי הבהיר כי "מדובר בפעם הראשונה זה עשורים שספינות מלחמה של הצי הרוסי באוקיינוס השקט שטות באזור".

שר ההגנה הרוסי אמר: "משרד ההגנה הרוסי החל להקים כוח מיוחד של ספינות מלחמה בים התיכון כדי להגן על האינטרסים של רוסיה באזור".

 ב"ניו יורק טיימס" דווח כי רוסיה העבירה לסוריה טילי שיוט נגד ספינות. מדובר בדגם משופר שעשוי להפיל את מטוסי חיל האוויר במקרה של תקיפה.

 ראש הוועדה לענייני חוץ בפרלמנט ברוסיה, אלכסיי פושקוב, התייחס אף הוא לנעשה במזרח התיכון  ואמר כי שליחת טילי S-300 לסוריה היא מסר מרוסיה" שנועד להבהיר כי היא לא תומכת בהתערבות צבאית במדינה המשוסעת. בראיון ל-CNN אמר פשקוב , כי "סוריה ביקשה מרוסיה לספק לה כלים להגן על עצמה מתקיפות אוויריות, ראינו איך כוחות נאט"ו תקפו מהאוויר בלוב, ורוסיה לא תומכת בהתערבות שכזו". הוא הוסיף וסיכם: "אנחנו נגד איסור טיסה מעל סוריה, משום שזה הצעד הראשון להתערבות צבאית".

כאמור הניסיון של ראש הממשלה בנימין נתניהו לבלום את עסקאות הנשק בין רוסיה לסוריה לא צלחו אולם בסיום פגישתו עם הנשיא ולדימיר פוטין, נערכה מסיבת עיתונאים בה הזהיר פוטין את המערב: "חשוב להימנע מפעולה שעלולה לסבך את המצב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.