מתיחות בש"ס: כעס בסביבת דרעי על הרב עמאר – "ש"ס מתפרקת לגורמים"

 סערת הירושה בש"ס: לאחר חשיפת 'מעריב' על ההוראות של הרבנית יהודית יוסף לרב עמאר שיכשיר את הרב יצחק יוסף לירושה החלו לצוץ מתחת לפני הקרקע טענות כלפי  קברניטי התנועה.

 אמש פרסם ירושלמי כי  יהודית יוסף, בתו של מרן ביקשה מהרב עמאר שיעזור וידריך את בנו, הרב הראשי החדש יצחק יוסף, שהוכתר רק בשבוע שעבר. הדברים התקבלו בתדהמה בקרב אנשי הרב. "מבחינתנו, הרב עובדיה קבע את ההיררכיה באופן סופי. הרב שלמה עמאר הוא המרן האמיתי הבא".

הפרסום הכניס ללחץ גדול את את יו"ר ש"ס אריה דרעי, שיש לו תוכניות משלו.  במעריב מפרסם ירושלמי כי במהלך יום אתמול עשו אנשיו של דרעי מאמצים גדולים למוטט את הלגיטימציה של הרב עמאר.

אנשי דרעי טענו כי  המסרים שהעבירה יהודית יוסף היו שונים וכי הרב עובדיה, לפני שהורדם, הודיע אמנם שהוא מוחל לרב עמאר, אבל ביקש ממנו שלא יתנגח בבנו. זה הכל.

בנוסף  טענו אנשיו של דרעי טענו גם כי הרב עמאר אינו בעל הסמכות ההלכתית הראויה להיות מרן,

"הוא  לא הטביע חותם במהלך התקופה שבה כיהן כרב ראשי". טענו גורמים בבית .

מנגד אנשיו  של הרב עמאר ציטטו מכתבים והקדמות שכתב הרב עובדיה עצמו לספרים של הרב עמאר, ובהם כינה אותו "אביר הרועים" ו"נחל נובע מקור חוכמה".

לסיום מנתח ירושלמי וכותב: היום ברור כי ש"ס אכן הולכת ומתפרקת לגורמים. ומציין: ביום שאחרי עובדיה המאבקים יתנהלו בשני רבדים..  בש"ס מדברים על חיבור בין הרב עמאר לאלי ישי, שייקחו אליהם חצי מסיעת ש"ס וגם את שם המפלגה.

"זו תהיה נקמתם המתוקה של השניים בדרעי", כותב ירושלמי  ומוסיף:  דרעי יצליח להקים מועצת חכמים חדשה, שיוכל לעשות בה כרצונו ולשמור על מעמדו שלו בש"ס.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כתבה מלאה רעל וכוונות זדוניות. בושה לכותב ולאתר!
  "עובדיה" ?, מה הוא חבר שלך??? "הסמכות הראויה להיות "מרן"? למה זה מינוי? יש פה ירושה?? מה זה השטויות האלה???
  שטויות והבלים!!!!!!
  (אגב, יהודית- כלתו ולא ביתו של הרב.
  ואם את הפרט הזה אתה לא יודע, הכל פה קשקוש אחד גדול…)

  orit |
  הגב
 2. בש"ס צפויה מלחמת עולם. בסופה של המלחמה התנועה הזו תהיה מרוסקת לחלוטין.

  מאיר |
  הגב