מתיחות שיא בגבול עזה: "חמאס ינסה לרסן את המפגינים"

כוחות גדולים של צבא פרוסים החל משעות הלילה בגבול רצועת עזה לקראת ההפגנות, עם זאת, מקורות פלסטינים מסרו ל-ynet כי חמאס צפוי לרסן את האלימות בעימותים ביחס למה שהיה בשבוע שעבר – וזאת במטרה למנוע עימות שיוביל מלחמה בין ישראל לעזה

לאחר הירי לבאר שבע שכמעט הוביל להסלמה – בצה"ל נערכים לקראת ההפגנות שיערכו היום בגבול הרצועה, מקורות פלסטינים מסרו ל-ynet כי חמאס צפוי לרסן את האלימות בעימותים ביחס למה שהיה בשבוע שעבר – וזאת במטרה למנוע עימות שיוביל מלחמה בין ישראל לעזה

אותם מקורות טענו כי חמאס ינסה לרסן את האלימות בעקבות השיחות עם בכירי המודיעין המצרי והאיומים של ישראל בהנחתת מכה צבאית על רצועת עזה. המקורות העריכו כי ההפגנה על הגדר בהמשך היום צפויה להיות מתונה יחסית ומרוסנת.

גורמים המעורים בפרטים מסרו אתמול ל-ynet כי עימותים אלימים שיזכירו את העימותים שאירעו בגבול עזה בשבוע שעבר שבמהלכן נהרגו שבעה פלסטינים, יאלצו את צה"ל להגיב בעוצמה – עד כדי פתיחת מבצע צבאי מוגבל חדש ברצועה.
בערוץ החדשות דווח כי חברי קבינט מתחו ביקורת על תפקודו של איזנקוט. לאחר הדיון המתוח בקבינט, כמה שרים חברי הפורום אמרו ל"החדשות": "במבחן התוצאה, מדיניות הפעולה של איזנקוט נכשלה ואפשרה לאירועים להידרדר".

. הזרוע הצבאית של חמאס, פרסמה אתמול סרטון של פעילי טרור נערכים לשיגור טילים.
חמאס מעביר מסר בכתב כי מומלץ לקרוא אותו נכון, "ממולץ לקרוא אותנו נכון, טעות לא תטיב", נכתב בהודעה שבה יש שגיאות כתיב. במקביל, צה"ל נערך לקראת האפשרות של פעולה צבאית, אזור יד מרדכי מתמלא בשעות האחרונות בטנקים ונגמשים. כן נפרסו כיפות ברזל במספר מוקדים ברחבי הארץ מחשש להסלמה.

צפו בתיעוד

לקרוא אותם נכון?    

דובר צה"ל שיגר גם מסר מאיים לפעילי חמאס עם מסר בערבית "אל תנסו אותנו". בסרטון נראים אוסף של תקיפות צה"ל ברצועה. הוועדה המארגנת של צעדת השיבה קראה "להמונים להגיע לגדר" ואמרו: "יחד נשבור את המצור".

אמש, לאחר כחמש וחצי שעות של דיונים, הסתיימה ישיבת הקבינט הביטחוני-מדיני במשרד ראש הממשלה בירושלים, שדנה במצב ברצועת עזה "כללי המשחק עומדים להשתנות. אנחנו לא נקבל יותר את טרור האש וטרור הגדרות",  הגיב חבר הקבינט השר גלנט.
במהלך הישיבה עלו שתי הצעות על ידי צה״ל. 1. גל תקיפות נוסף להשמדת עשרות מטרות טרור והצעה שנייה להמשיך במדניות ההכלה רק להגיב יותר לטרור ולא כפי שראינו בשבועות האחרונים. ההצעה השנייה התקבלה. .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.