מתיחות שיא בצפון: הקבינט מתכנס

הקבינט המדיני-ביטחוני מתכנס הערב (חמישי) לדיון מיוחד בצל המתיחות בצפון. השרה מירי רגב הגיעה במפתיע לישיבת הקבינט

שעות לאחר התקיפה הגדולה ביותר של ישראל מאז מלחמת יום כיפור בעומק סוריה, בתקיפה בה נהרגו מעל 23 בני אדם, הקבינט המדיני-ביטחוני מתכנס הערב (חמישי) לדיון מיוחד.

בערוץ 10 דווח כי השרה מירי רגב הגיעה במפתיע לקבינט. ‏שרים בקבינט הופתעו לראות את רגב בישיבה ואמרו שהשתתפותה "תמוהה". מלשכת רגב נמסר כי היא הוזמנה ע״י ראש הממשלה להשתתף בישיבת הקבינט שהתקיימה ביום ראשון אך לא היתה יכולה להגיע והיום הוזמנה לישיבה פעם נוספת

מעט לאחר חצות, נשמעה אזעקה עולה ויורדת בכל יישובי רמת הגולן, לאחר מכן התברר כי כוח קודס האירני שיגר יותר מ-20 רקטות לעבר קו המוצבים ברמת הגולן. רוב הרקטות נחתו בשטח סוריה וארבע מהן יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. משרד ההגנה הרוסי חשף היום כי 28 מטוסים של חיל האוויר שיגרו 70 טילים, שפגעו ב-50 מטרות.

מפקד עוצבת הבשן, תא"ל עמית פישר, התייחס להסלמה בצפון "אנחנו רוצים גבול שקט כפי שהיה ב-40 השנים האחרונות, מי שיתקרב לגבול נדאג להרחיק אותו בכל אמצעי שיידרש". תא"ל פישר הוסיף: "במהלך החודש האחרון כוחות אוגדה 210 של פיקוד צפון וכוחות החטיבה המרחבית, חטיבת הגולן, פעלו בצורה נמרצת על מנת להגן על גבול רמת הגולן. במהלך הלילה המאמץ הנוסף היה לאתר ולפגוע באותם גורמים שיורים עלינו, שלוקחים חלק בפעילות ההתקפית כנגדנו".

"קיבלנו סיוע רב מאוד מיכולות כיפת ברזל ובזכות מאמץ מודיעיני איסופי ויכולות אש מתקדמות הצלחנו לפגוע בכוחות אויב משמעותיים שעמדו בתקופה האחרונה כנגדנו", הוסיף מפקד העוצבה. "במספר שעות של לחימה הישגנו הישגים משמעותיים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.