מתיחת אחד באפריל: איימן עודה שר החינוך

פוסט מזויף שהועלה לעמוד פיקטיבי הנושא את שמו של רה"מ בישר על "מינויו" של איימן עודה לשר החינוך הבא. "ערבים ויהודים נועדנו לחיות ביחד", נכתב

המתיחות של 1 באפריל: בפייסבוק הפיץ מאן דהו פוסט מפוברק מטעם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמודיע על כוונתו למנות את יו"ר הרשימה הערבית המשותפת איימן עודה לשר החינוך בממשלה הבאה.

בליכוד לא התייחסו לפרסום בהומור והורו לבדוק את האפשרויות החוקיות נגד האחראים לזיוף.

 

. "בכדי להראות את רצינות כוונותיי לתיקון השסעים בחברה הישראלית החלטית להוסיף לכך גם מעשים", נכתב בפוסט המזויף.

עוד נכתב בעמוד הנושא את שמו של ראש הממשלה כי "החלטתי למנות מינוי אישי את ראש הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, לשר החינוך הבא של ממשלת ישראל. למרות שאני יודע שהמינוי יתקל בהתנגדות במפלגתי ובקואליציה העתידית שלי, אפילו חריפה, אם נרצה בכך או לא ערבים ויהודים נועדנו לחיות ביחד בחלקת ארץ זו, ואני נבחרתי להיות ראש הממשלה של כ-ו-ל-ם".

הסטטוס מעורר המחלוקת (פייסבוק)

תוך זמן קצר החל הסטטוס להתפשט ברשת. מאות אנשים שיתפו אותו – תוך שהם סבורים כי מדובר באמירות של ראש הממשלה עצמו. אחדים מהמגיבים הביעו הערכה רבה לצעד שנועד לגשר בין המגזרים, בעוד אחרים מתחו ביקורת חריפה על המינוי שלא היה.

ב הבוקר החליט היועץ המשפטי של התנועה, עו"ד אבי הלוי, לבחון את האפשרויות המשפטיות העומדות בפני הליכוד וראש הממשלה על מנת למנוע ולטפל בתופעות של זיוף והתחזות לנתניהו באינטרנט בכלל ובפייסבוק בפרט.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.