מתי החרדים ילמדו לשמור על הסביבה? מיילך מתרגל

מלך זילברשלג בטור מצולם על חשיבות שמירת איכות הסביבה בעולם החרדי. צפו

אלון ביקש, אולי תדבר על זה שחרדים מלכלכים פארקים וֶתִקרא להם להפסיק את זה?!" אז אוקיי, שלום חרדים, תפסיקו את זה. להשאיר שקיות ריקות של ביסלי "באגסי" בעמק המצלבה זה לא קול, לא קול.

מודה וּמתוודה שלפני זמן לא רב ההקפדה שלי בָּעניין הייתה, איך לומר… מוגבלת: הייתי משליך פה בְּדָל של סיגריה, שם שפיץ של שוקו, אבל העולם סביבנו משתנה, וגם אני משתנה. הֵבנתי שכל הדברים הקטנים האלה מזהמים כל כך הרבה את היקום, את הבריאות, וגם את הנפש הצחורה שלנו.

היום יותר ישראלים מקפידים על העניין, אבל זה קרה אחרי תהליך ארוך של קמפיין מודעות עולמי שהוביל לָהָקמה של תנועות, מפלגות וָאָפילו – מלחמות. וֻּמַה לעשות שאנחנו לא רואים בפריים טיים את רבקל'ה מלטפת מיחזורית, ואסי ורותם גם לא קופצים לנו מעמוד ב' ב"המודיע" ומודיעים לנו שזבל מי שמלכלך.

החרדים נמצאים עכשיו בנושא איכות הסביבה בתחילת התהליך שרבים כבר השלימו. אנחנו רק מתחילים לפתח מודעות לנושא, וכמו שלא שמתם לב – אנחנו מתרגלים לשינויים לאט. תנו לנו רגע… נכון. לא רק אנחנו מזהמים את הסביבה, אבל בתור חרדים, אנחנו מאמינים שאנחנו מייצגים משהו ערכי יותר, לכן ראוי היה שנקפיד בשמירה על הגינה של בורא עולם.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אי אפשר להבין מילה מהאוטוסטרדה שהוא מדבר. חבל.

  האמת, טוב שלא מבינים. כי הוא מדבר כמו אנטישמי ולא כמו אחד שבמקרה נמצא בציבור הזה.
  שימו 30000 אנשים בפארק בחופש . גם אם הם יהיו כושים= הכל יהיה מלוכלך. ככה זה!

  נח |
  הגב
 2. תגובה

  כבוגרת בית יעקב, תמיד לפני יציאה לטיול המורות היו אומרות ומשגיחות שנאסוף אחרינו את הפסולת. וגם כיום בכל יציאה אנו מקפידים לאסוף כל עטיפה, וכל כוס חד פעמית אחרינו. ולא רק אני, רוב האנשים אוספים אחריהם. כמובן אלא שמשארים לכלוך משתייכים לכל המגזרים: חילונים, דתיים, חרדים, מסורתיים ועובדים זרים, כך שגם אם כתוב "אשבול" כל עוד לא תצפתו 24 שעות וחקרו מי המשליך, מהר מדי לצאת עם ניחוש רחב ופוגע שכזה.
  מצופה לכתבה אחרת הוגנת ומבהירה.

  שירי |
  הגב
  • טמבל בריבוע

   די נמאסתה טמבל. מי אתה ומה אתה? מעצב דעות?! מיילך אמר! מיילך קובע! לפחות תברך בכוונה אשר יצר אחר יציאותך. התכבד ושב בביתך ואל תראה את טפשותך לעיני כל. טמבל!!!
   (אינני מתכוון לתוכן הדברים בכל נושא שמטבע הדבר יש שיסכימו ויש שיחלקו
   אלא על תחושת החשיבות של מאן דאמר.
   וכפי שהגדיר אותך הכותב מלפניי
   ילד מפגר!!! )

   מיילך הדפוק |
   הגב