מתי כדאי לפנות לייעוץ זוגי?

קשר זוגי נוצר מתוך אהבה גדולה, כבוד הדדי והמון חלומות ורודים על עתיד משותף וחיי משפחה מספקים. סביר להניח ששניכם הגעתם אל הקשר עם סיפור הרקע האישי, עם שאיפות מוגדרת, עם חלומות ועם סל כישורים משלו, ועם הזמן למדתם שהקשר הזוגי לא תמיד פשוט או ורוד, ולמעשה נדרשת עבודה כדי לתחזק את הזוגיות וליהנות מפירותיה. מצד שני ניצבים זוגות רבים אשר מתקשים להתמודד עם האתגרים והקשיים, ומוצאים את עצמם מבולבלים ומוטרדים לנוכח המציאות, שהיא מורכבת יותר מהחלום, והפער בין מציאות לחלום מוביל לתסכול ולאכזבה. ייעוץ זוגי הוא המקום שבו תוכלו לצמצם את הפערים הללו, להתמודד עם התחושות השליליות וללמוד לקבל את האדם שמולכם, את ההבדלים ואת האתגרים שאיתם אתם מתמודדים ביחד ולחוג. אין זה משנה אם אתם יחד זמן קצר יותר או פחות, אם ישנם ילדים או לא ומה הגורם לקושי במערכת היחסים ביניכם, ייעוץ זוגי יספק לכם את הכלים הדרושים להתמודדות עם שינויים, הפתעות וקשיים.

איך בוחרים מטפל מתאים?

לצורך קבלת ייעוץ זוגי תוכלו לבחור מטפל מקצועי ומיומן שילווה אתכם בתהליך, ידריך אתכם ויסייע לכם לאחות את השברים, להתמודד עם הבעיות ולהמשיך קדימה. עם זאת, חשוב לבחור במטפל שהוכשר לצורך הטיפול וגם קיבל רישיון לעסוק בטיפול. מטפל זה, אשר ייעוץ זוגי הוא אחד התחומים המרכזיים בין תחומי ההתמחות שלו, יידע להשתמש במגוון תיאוריות ובשורה של כלים שעומדים לרשותו כדי להנחות אתכם ולטפל בבעיות הקיימות. כדי שתוכלו למצוא מטפל שכזה מומלץ לבחון המלצות שתקבלו מחברים או מכרים, או – אם אתם לא מרגישים בנוח לשתף אנשים קרובים בבעיה שעל הפרק – תוכלו לקבל המלצות גם בפורומים מקצועיים או ברשתות החברתיות. בדקו את ההמלצות היטב, ודאו שהמטפל שמולכם אכן רשום באתר האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואין ואל תמהרו להחליט החלטות. פגישת היכרות היא מומלצת וחיונית כדי שתוודאו שאתם מתחברים למטפל, לשיטת העבודה שלו ולדרך שבה הוא בוחר להוביל את הטיפול. אם יש לכם ספק, המשיכו הלאה ומצאו מטפל שמתאים לכם באופן אישי.

קביעת תאריך סיום

עוד בטרם התחלתם בתהליך אתם בוודאי תוהים כמה זה דרוש עבור ייעוץ זוגי, וכמה טיפולים צפויים לכם. אין על כך תשובה חד משמעית ולמעשה הטיפול יכול להסתיים או משום שקבעתם מראש מסגרת מוגדרת של מספר טיפולים, או כאשר אתם מסכימים כי התהליך הגיע לסיומו ואתם מוכנים להמשיך הלאה. ישנם כמובן מצבים שבהם מחליטים בני הזוג להיפרד, וגם במצבים אלה יכול המטפל לסייע וללוות כדי שתעברו את שלב הפרידה בצורה מכובדת ונעימה ככל האפשר, על מנת למנוע זעזועים נוספים במסגרת המשפחתית (בוודאי כאשר ישנם ילדים). כך או כך אל תתפשרו ואל תסכימו לחיות חיים שאינם מאושרים – ייעוץ זוגי הוא אחד הכלים המשמעותיים שיעזרו לכם לחולל שינוי בחייכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.