מתי כדאי לפנות לשירותיו של עורך דין גירושין?

שוקלים להתגרש ? חכו רגע! אל תעשו אף צעד לפני שנפגשתם עם עורך דין גירושין!

קצת על עורך דין גירושין באופן כללי

רגע לפני שנתחיל לעסוק בפנייה אליו, חשוב להבין מהו עורך דין לענייני גירושין ולאיזה תחום משפטי הוא שייך. ובכן ראשית, מדובר על עורך דין מתחום המשפחה, שביכולתו לסייע בכל מה שנוגע לדיני משפחה כגון הסכמי ממון, הורות משותפת, צוואות וירושות ועוד. אם כן, עורך דין, המתמחה בדיני גירושין, מכיר את דיני המשפחה היטב.

על תהליך הגירושין

תהליך הגירושין, ללא קשר לאופן בו הוא מתבצע, הוא תהליך ארוך ומכאיב לכל הנוגעים בדבר. מדובר על תהליך, בו החלומות על חיים משותפים מתנפצים ולכן הוא מלווה ברגשי אשמה, אכזבה, אבדן ועוד. כמו כן, זהו תהליך שבו שני הצדדים יוצאים מופסדים ולכן רצוי לא לפנות לדרך זו בפזיזות. ההמלצה הרווחת היא, להתחיל הליך גירושין רק לאחר שמיציתם את כל האפשרויות להישארות ביחד.

אפשרויות גירושין

אם בכל זאת החלטתם לפתוח בהליך גירושין, חשוב שתדעו שיש שלוש דרכים לעשות זאת: ראשית, דרך בית המשפט לענייני משפחה. שנית, דרך הרבנות. שלישית, באמצעות הליך גישור. כל אחת מהדרכים מתאימה לסוגים שונים של זוגות בתהליך פרידה ולכן מומלץ להתייעץ עם עורך דין גירושין לפני פנייה לכל אחת מהדרכים.

מה חדש?

בשנים האחרונות הליך הגישור תפס תאוצה בתחומים רבים, ביניהם גם בנושא של גירושין. הליך הגישור הוא דרך נוספת להליך גירושין, אשר מתמקד בהגעה להסכמה בין שני הצדדים בלי לקבל הוראות מצד שלישי. כדי שהצליח בתהליך כזה, חשוב ששני הצדדים יהיו מוכנים להתגמש כלפי הצד השני ויבינו שמדובר בתהליך כואב, אבל זו לא חייבת להיות מלחמה. גם תהליך זה, בדומה להליכי גירושין בבית המשפט או ברבנות, נעשה באמצעות עורך דין גירושין, שהתמחה בהליכי גישור בתחום המשפחה.

אז מתי פונים?

אם אתם שואלים את עצמכם מתי צריך לפנות לעזרתו של עורך דין גירושין, התשובה היא: מוקדם ככל האפשר! רגע לפני שאתם פותחים תיק ברבנות או בבית המשפט, חשוב לבדוק עם עורך דין מקצועי מתחום דיני המשפחה מהן האפשרויות שלכם וכיצד עדיף לעשות זאת. כך תוכלו גם לדעת טוב יותר מהן הזכויות שלכם ומה מצפה לכם מהתהליך עצמו ומהחיים שלאחריו. כך גם לגבי מקרים, בהם אתם בצד שלא פתח בהליכים וזקוק להכוונה כיצד להתמודד עם המצב החדש, אותו יזם הצד השני של הנישואין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.