מתכוננים לביקור נשיא ארה"ב ברק אובמה – שר החוץ שלו כבר נחת

שר החוץ של ארה"ב ג'ון קרי מגיע קודם ביקור של אובמה, וכבר נחת בישראל, לרגל ביקורו של קרי יש שיבושים קשים בכבישי הארץ: כביש מס' 1 נחסם לתנועה מנתב"ג עד בין שמן. ולאחר מכן, הוא נפתח סמוך לשעה 17:00. בקטע שבין מחלף בין שמן ועד הכניסה לירושלים נחסם בעקבות הפמלייה שמלווה ע"י המשטרה. שיבושי תנועה כבדים צפויים בירושלים ובכביש מס' 1.

שטיח באורך 90 מטר הוכן במיוחד לבואו של אובמה, אחראים על הטקס מטעם ישראל מספרים כי נעשו היום (ג) אימונים מיוחדים לקראת הביקור, הם הציגו דמות כמו אובמה וערכו דמוי טקס על כל המשתמע מכך בכדי שלא יקרו שום תקלות בביקור האמיתי מחר.

המפכ"ל יוחנן דנינו קיים אתמול עם הפיקוד הבכיר במשטרה סקירת מצב שבה הוצגה לפניו ההיערכות הביטחונית לקראת הביקור. כל התרחישים נלקחו בחשבון. "ברית עמים", זה השם שניתן במשטרה למבצע המורכב הזה, שיימשך עד שהנשיא ימריא לדרכו, ביום שישי בצהריים.

עוד אמר: "אנחנו מוכנים לביקור", משטרת ישראל כולה ומחוז מרכז בחלק שלו יעמדו במשימות המתחייבות במבצע המורכב וייצגו את הארגון ואת המדינה כבר מרגע הנחיתה ולאורך כל הביקור בכבוד, בהופעה נאותה, בערנות, במקצועיות ובהצלחה".

בנתב"ג הכל כבר מוכן לקראת הגעתו של המטוס הנשיאותי. באזור המזרחי של הנמל חנו אתמול שני מטוסי "גלקסי" של צבא ארה"ב, שמהם יצאו מסוקים, לימוזינות ושלל ציוד שישמש את המשלחת האמריקאית.

 

זמני הלו"ז של הנשיא:

רביעי

‭/ 12:00‬ נחיתה בנתב"ג, קבלת פנים ממלכתית. ביקור ב"כיפת ברזל"

‭/ 16:00‬ פגישה עם הנשיא שמעון פרס

‭/ 17:30‬ פגישה עם בנימין נתניהו בבית ראש הממשלה

‭/ 20:00‬ מסיבת עיתונאים בבית ראש הממשלה. ארוחת ערב

חמישי

‭/ 9:00‬ ביקור במוזיאון ישראל, היכל הספר

‭/ 11:00‬ ביקור ברמאללה

‭/ 17:00‬ נאום בבנייני האומה

‭/ 18:30‬ קבלת פנים בקונסוליה האמריקאית במזרח ירושלים

‭/ 19:45‬ ארוחת ערב ממלכתית בבית הנשיא שמעון פרס

ערש"ק שישי 

‭/ 8:30‬ הנחת זר פרחים בקבר הרצל. הנחת זר פרחים בקבר רבין. ביקור ביד ושם

‭/ 11:00‬ פגישה עם יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ

‭/ 12:00‬ ביקור בבית לחם

‭/ 14:00‬ טקס פרידה בנתב"ג

אי"ה נעדכן כאן ב"קוקר" על המשך הביקור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.