צפו: כך ממסמס יו"ר הקואליציה את חוק הגיוס

מתיעוד שצילמנו בסיום הישיבה ניתן לראות בבירור כיצד הקואליציה בדרך לדחות את ההחלטה בעניין חוק הגיוס, ולהעביר אותה למושב החורף שיתקיים לאחר החגים. צפו

הדיון בועדת הגיוס הסתיים לפני זמן קצר לאחר שלוש שעות של דיון בין חברי הועדה, חברי הכנסת, נציגי משרד הביטחון, החינוך והאוצר, כאשר הדיון עצמו עסק בין היתר בהשלכות של החוק ובשינויים המינורים שלו מאז חוקק ועבר בקרירה ראשונה במליאת הכנסת.

צפו בתיעוד

מתיעוד שצילמנו בסיום הישיבה ניתן לראות בבירור כיצד הקואליציה בדרך לדחות את ההחלטה בעניין חוק הגיוס, ולהעביר אותה למושב החורף שיתקיים לאחר החגים.

יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם שמשמש גם כיו"ר הועדה, אמר בסיום הועדה כי שני הדיונים שנותרו יעסקו בשירות הלאומי ובתמריצים של צה"ל לחרדים המתגייסים, כאשר הוא מדגיש שהדיון מחר נמצא בספק.

אמסלם התייחס גם לחשיבות החוק במגזר החרדי והסביר לנוכחים שצריך לחשב כל צעד במחשבה עמוקה ושכל העניין לא פשוט בכלל, יוצא איפה מדבריו שחוק הגיוס בדרך לדחיה ואינו על סדר יומה של הקואליציה לפני סיום המושב, אם כי גם הוא אמר שהכל יכול להשתנות.

ח"כ עומר בר לב חבר ועדת הגיוס אמר כי ‏"הנחישות של אמסלם להשלים צ'יק צ'אק את המסקנות, התחלפה בהודעה על מספר דיונים עקרוניים שיהיו בהמשך. במילים אחרות – אין כוונה לקואליציה להשלים את החקיקה במושב הזה. נראה שנכונים הדיווחים בתקשורת על כוונת ‎נתניהו לבקש דחיה מבגץ".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.