"מתנגד לחוק איסור המלצה על כתב אישום של רשות חוקרת"

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, התייחס לחוק איסור המלצה להעמדה לדין על ידי המשטרה, שיעלה היום בוועדת השרים לחקיקה, והפתיע כאשר התנגד לחוק, זאת למרות שכחלון ובנט אישרו להעביר את החוק

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, התייחס לחוק איסור המלצה לדין או חוות דעת של רשות חוקרת, שיעלה היום בוועדת השרים לחקיקה, והפתיע כאשר מתנגד לחוק, זאת למרות שהשותפים הקואליציוניים כחלון ובנט אישרו להעביר את החוק.

השר לבט"פ גלעד ארדן אמר כי הוא מתנגד לחוק איסור המלצה או חו"ד של רשות חוקרת כפי שהוא הוגש בנוסחו הנוכחי. בנוגע להמלצות – מזה מספר שנים המשטרה אינה מגישה המלצות בעניין העמדה או אי העמדה לדין.

בנוגע להגשת סיכומי חקירה, אמר ארדן כי "מנוסח החוק הנוכחי משתמע שהם ייאסרו. איסור כזה מנוגד למהות עבודת המשטרה והחוקרים ויש להתנגד לו". לדבריו של ארדן, "אין דרך לסיים חקירת תיק ולהעבירו להחלטת הפרקליטות מבלי שהחוקרים יצרפו אליו את עמדתם המקצועית והערכתם לגבי הראיות שנאספו על ידם".
בעניין זה השר ארדן מקבל לחלוטין את עמדת היועץ המשפטי לממשלה כפי שפורטה ונומקה בחוות דעתו לקראת הישיבה היום.

עם זאת, בנוגע לפרסום סיכום החקירה, השר ארדן אמר כי הוא סבור שאכן יש למנוע פרסום פומבי של סיכום החקירה, כיוון שהפרסום עלול ליצור דימוי מטעה לחשודים עוד לפני שהגורם המוסמך קבע אם יש להגיש כתב אישום בעניינם. "לכן אני סבור שיש לקבוע איסור בנושא הפרסום".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.