מתנדבים מפנמה – "במקרה של אסון לאומי בישראל, אנחנו נגיע בתוך 24 שעות ונעזור"

משלחת של 15 אנשי רפואת חירום מפנמה סיימו 10 ימי אימונים בישראל.

המתנדבים, כולם חברי הקהילה היהודית מהרפובליקה שבמרכז אמריקה ומתנדבים ב"איחוד הצלה פנמה" הבטיחו בסוף סדרת האימונים כי "במקרה של אסון לאומי בישראל, אנחנו נגיע בתוך 24 שעות ונעזור".

המתנדבים מפנמה, התאמנו במהלך הביקור, במסגרות חירום לאומיות. הם עברו הכשרות רפואיות בבה"ד 10, בסיס ההכשרה ואימונים של חיל הרפואה, ערכו תרגילי שטח עם "איחוד הצלה", השתלמו ברפואת חירום בבית החולים הדסה עין כרם ובמרכז טר"ם בירושלים, ערכו אימון של הצלה וחילוץ עם יחידת החילוץ מגילות והשתתפו בתרגיל אר"ן עם מדריכי "איחוד הצלה" שהוכשרו ע"י פיקוד העורף.

ראמון גיטנו מראשי קבוצת המתנדבים אמר בסיום סדרת ההכשרות: "התרשמנו מאוד מהמקצוענות של הגופים בישראל. הניסיון המר של הישראלים מפיגועים הפך אותם למומחים הכי גדולים בעולם ב'לעשות סדר בכאוס'. למזלנו, זה משהו שלא קיים אצלנו. אבל הצורך לתת מענה לאירוע המוני נדרש בכל מקום. למדנו לפעול לפי הספר בזמן לחץ ובשיתוף פעולה עם גופים נוספים. אנחנו מרגישים שאנו חוזרים לפנמה עם הרבה ידע וכישורים חדשים והרבה יותר מוכנים לכל מקרה שעלול להתרחש".

אייזיק צרפתי, איש "איחוד הצלה פנמה" הוסיף: "הבאנו את הידע שלנו לידי ביטוי בתרגילים הללו ושמנו דגש על אירועים המוניים. בישראל הכל עובד מאוד מהר ובשיא הלחץ וזה שונה מכל מה שאנחנו מכירים כחובשי חירום".

נשיא ומייסד "איחוד הצלה" אלי ביר, אמר כי "אני רואה בפריסה הבינלאומית של 'איחוד הצלה' בעולם מהלך חשוב לשמירה על שלום ישראל ושלום הקהילות היהודיות בחו"ל. המתנדבים מפנמה שהשתלמו בישראל ימשיכו להציל חיים במקום מגוריהם. אבל אנו יודעים שביום שנזדקק לעזרתם הם יעזבו הכל ויגיעו לעזור. בשעת חירום חלק מכונני 'איחוד הצלה' בישראל יהיו מגויסים לצבא ולכן כל עזרה תתקבל בברכה".

ביר הוסיף כי "'איחוד הצלה' ממשיך לפתוח סניפים נוספים ברחבי העולם ורק לאחרונה נוספו סניפים חדשים בסאו-פאולו בברזיל, בבואנוס איירס בארגנטינה ובדלהי בהודו. אנו נמשיך להביא מתנדבים מכל העולם לישראל וכולם יחד יפעלו להגשים את חזון הארגון: להגיש עזרה רפואית מצילת חיים בתוך 90 שניות מרגע הקריאה".

מצ"ב תמונות המתנדבים באימון בבה"ד 10, באימון עם יח' החילוץ מגילות ובתרגיל אר"ן עם איחוד הצלה.

צילום: דוברות איחוד הצלה

מתנדבי איחוד הצלה פנמה צילום איחוד הצלה (2)

מתנדבי איחוד הצלה פנמה צילום איחוד הצלה (3)

מתנדבי איחוד הצלה פנמה צילום איחוד הצלה (4)

מתנדבי איחוד הצלה פנמה צילום איחוד הצלה (5)

מתנדבי איחוד הצלה פנמה צילום איחוד הצלה (6)

מתנדבי איחוד הצלה פנמה צילום איחוד הצלה (7)

מתנדבי איחוד הצלה פנמה צילום איחוד הצלה (8)

מתנדבי איחוד הצלה פנמה צילום איחוד הצלה (9)

מתנדבי איחוד הצלה פנמה צילום איחוד הצלה (10)

מתנדבי איחוד הצלה פנמה צילום איחוד הצלה (11)

מתנדבי איחוד הצלה פנמה צילום איחוד הצלה (1)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.