מתנדבי אמבולנס המשאלות של מד"א הגשימו השנה את משאלותיהם של 184 חולים

עד סוף שנת 2018 עתידים להגיע למד"א שני אמבולנסים נוספים, כך שיהיו לנו במד"א שלושה אמבולנסים למטרה זו בלבד

ביום רביעי בשבוע שעבר התקיים באולם הבריאה במודיעין ערב הוקרה חגיגי למתנדבי פרויקט "אמבולנס המשאלות" של מד"א, לסיכום שנה נוספת של פעילות. במהלך 2017 הגשימו החובשים והפאראמדיקים של מד"א המתנדבים בפרויקט את משאלותיהם של 184 חולים, ובסה"כ מאז הושק המיזם בשנת 2009 הגיע האמבולנס לכ-900 חולים ובני משפחותיהם, שהסתייעו בו להגשמת שלל משאלות – מחגיגת טקס בר מצווה בכותל, טיולים במקומות מעברם של החולים, הופעה של להקת רוק בפארק הירקון ואפילו חלומות שנראים לרובנו טריוויאליים כמו הגעה לחוף הים או בילוי משפחתי במסעדה. לאורך השנים גדלה כמות המשאלות המוגשות במד"א, ובכל שבוע מגשימים מתנדבי מד"א 4 משאלות בממוצע. במהלך הערב אמר מנכ"ל מד"א אלי בין כי לאור חשיבות הפרויקט במהלך שנת 2018 יחנכו 2 אמבולנסים נוספים לפרויקט, דבר שיאפשר להגדיל משמעותית את היקף פעילות הפרויקט.

פרויקט אמבולנס המשאלות הוא חלק מתפיסת טיפול המאפשרת לחולה להתערות בחברה, לשאוף למימוש חלומותיו ולטפח תקווה ורצון להמשיך להיאבק במחלתו. החוויה של הגשמת משאלת נפש מהווה גורם חשוב ומשמעותי ביותר לשיפור מצב הרוח של החולה הסופני בימיו הקשים ביותר, והיא משכיחה ממנו, ולו לזמן קצר, את הסבל והכאב ומכניסה במקומם התרגשות וציפייה. במהלך הערב עלתה לבמה מלי ציציאשוולי, אמו של דור ז"ל שבימיו האחרונים הוגשם חלומו ולמרות מצבו הקשה הוא הגיע בליווי מתנדבי אמבולנס המשאלות של מד"א לבית קולנוע וצפה בסרט "וונדר-וומן". מלי סיפרה על חווית ההגשמה מצידה של המשפחה ועל חשיבות המשאלה לדור. אחריה עלה לבמה רופאו של דור ז"ל, ד"ר דרור לוין מבית החולים איכילוב המומחה באונקולוגיה ילדים הסביר את חשיבות המשאלה לחולה מבחינה רפואית.

במהלך הערב, חולקה סיכת "מגשימי המשאלות" – סיכה חדשה שאותה יענדו כלל המתנדבים, והוענקו מגני הצטיינות לשמונה מתנדבים שבלטו בפעילותם בפרויקט בשנה האחרונה. תומר בר לוי, נציג המתנדבים, סיפר כי "כל אנשי המשאלות משולים בעיני למלאכים שיורדים לעשות טוב בעולם לכמה שעות. וצריך לראות את אותם המלאכים שיושבים פה לפניניו, אנשים עובדים, הורים, גברים ונשים, יהודים וערביים, דתיים וחילוניים. אשר מתמקדים במשימה זו אך ורק בלעשות טוב למען האחר".

מנכ"ל מד"א, אלי בין, פנה למתנדבים: "פרויקט אמבולנס המשאלות מאפשר לחולים סופניים לחוות ולו למספר שעות חווית שמחות ונורמליות, שלאדם בריא נראות מובנות מאליהן. כולנו פה במטרה אחת, לעשות קצת יותר טוב למי שפחות טוב לו, ואני חושב שהחמלה הזאת מביאה אתכם להיות אנשי מגן דוד אדום. בזכותכם אנו יכולים להיענות לכל בקשה, לכל משאלה, בכל מקום ובכל זמן ולהביא מזור לנפשם של החולים, ולא פחות מהם – של משפחותיהם. אנו מתכוונים להרחיב את הפרויקט המבורך, ועד סוף שנת 2018 עתידים להגיע למד"א שני אמבולנסים נוספים, כך שיהיו לנו במד"א שלושה אמבולנסים למטרה זו בלבד, כך שנוכל להגיע לעוד חולים ולעוד משאלות שצריך להגשים."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.