המתנדבים משחזרים: "כך מצאנו את הגופה"(גלריה)

מתנדבי זק"א שאיתרו ומשו מן המים את גופתו של אמיר אוחנה ז"ל משחזרים את רגע מציאת הגופה – צפו בתיעוד

"מצאנו ראש בתוך המים" – כך מתארים מתנדבי זק"א את הרגע שבו איתרו את גופתו של אמיר אוחנה ישראלי שנעדר באומן מיום שלישי בשעות הבוקר.

היום בשעות הערב צוות מחפשים שסרקו באזור האגם זיהו להפתעתם ראש מבצבץ בתוך המים, הם עדכנו את חדר הפיקוד שהיה בסמוך. למקום הוזנקו מתנדבי זק"א שחילצו את גופת הנעדר מהאגם.

VID-20150919-WA0042 from Kooker on Vimeo.

קרובי משפחה וחבריו שהגיעו מישראל לסייע בחיפושים זיהו את הנעדר שאכן מדובר באמיר אוחנה ז"ל. פתולוג מקומי בדק את הגופה כשלצידו מתנדבי זק"א, לא נמצאו סימני אלימות, הפתולוג קבע את סיבת המוות כתוצאה מטביעה.

בשעות אלו פועל הצוות להשיג את כל האישורים הנדרשים לשחרר את הגופה ולהטיסה לישראל עוד הערב.

חיים אוטמזגין מפקד זק"א שפיקד על פעולות החיפושים באומן, תיאר: "למרות שמדובר בהודעה מצערת הצלחנו לאתר את גופתו של הנעדר. מדובר באגם בעומק 6 מטרים, עשרות חסידי ברסלב ומתנדבי זק"א סרקו מסביב לאגם וביער שסמוך לציון. צוללים סרקו בעומק האגם, בסיוע של רחפן שצילם מהאוויר את האגם. בשעות הערב צוות מס' 17 הצליח לאתר את גופתו. הזניקו אותי עם צוות הפיקוד למקום וחילצנו את הגופה מהמים. כרגע אנשי שגרירות ישראל באוקראינה דואגים לאישורים הנדרשים בכדי שנוכל להטיס את הגופה עוד הלילה לישראל"

כזכןור, ביום השני של חג ראש השנה גילו חבריו של אמיר אוחנה שהוא לא חזר לחדר לאחר שיצא. בצאת החג התקבלה פניה ראשונית למתנדבי זק"א באומן ומיד התחילו בחיפושים, ביום רביעי יצאה משלחת זק"א נוספת בפיקודו של חיים אוטמזגין מפקד היחידות המיוחדת של זק"א שיפקדו על חיפושים כולל ציוד צילום אווירי.

במהלך הימים האחרונים ארגון זק"א הקים חפ"ק מקצועי באומן, תחקר ותשאל את חבריו של הנעדר, החפ"ק עבר על סרטונים של 16 מצלמות המוצבות באומן, והצליח לזהות את הנעדר בשתיים מהם. החפ"ק הפעילו עשרות רבות של חסידי ברסלב ששהו באומן, חילק אותם לצוותים כשכל צוות מקבל תא שטח לסריקה וחיפוש.

במקביל הפעיל צוות צוללים מקומי בשני האגמים באומן, רחפן של זק"א סרק את כל הגזרה תא אחר תא, נציגי שגרירות ישראל באוקראינה עזרו וסייעו לחפ"ק של זק"א בכל הנדרש אל מול שלטונות האוקראינים כמו גם הנהלת מוסדות ברסלב באומן. בהוראת הרב יעקב רוז'ה יו"ר ועד רבני זק"א המתנדבים המשיכו את החיפושים גם במהלך השבת.

צילום: עמיר אלוני

 

אגם 9 אגם 7  אגם 5 אגם 3 אגם 2 אגם

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.