מתנדבי זק"א עלו לקברו של החייל החרדי הבודד

מתנדבי זק"א, חיילים ואזרחים עלו לקברו של חייל בודד, פנחס סולבייצ׳יק הי"ד

הבוקר (רביעי) יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות איבה, עלו מתנדבי זק"א, חיילים מהמגזר החרדי ואזרחים לקברו של החייל פנחס סולובייצ'יק הי"ד, בחור ישיבה בודד ששירת באצ"ל ונהרג בפריצת החומה, ליד הר ציון במלחמת השחרור. הוא נטמן בבית העלמין שערי צדק הישן. חייל אלמוני שאיש לא בא לציונו.

חיים ווינגרטן ראש אג״מ של זק״א: אמר "בשנים האחרונות מתנדבי זק״א מארגנים מניין על קברו של החייל. היום, יום הזכרון לחללי צה"ל, התייצבנו מתנדבי זק"א, חיילים ואזרחים, יחד עם הרב ישראל גליס איש ירושלים, אשר דואג לארגון העליה מדי שנה בשנה, ליד ציונו, התייחדנו והתפללנו לזכרו בהדלקת נר נשמה, אמירת תהילים, קדיש ותפילת קל מלא רחמים".

לראשונה השתתפו בעליה לקבר שניים ממשפחתו של פנחס סולובייצ׳יק, וכן הרב יעקב ישראלי, תושב ירושלים. שלחם במלחמת השחרור, ביחידה יחד עם פנחס סלובייציק.
לדבר יעקב; ״הם ישבו יחד מספר לוחמים בהר ציון וצפו על העיר העתיקה בזמן המצור על העיר, הם היו מוציאים מקל וקסדה כדי להטעות את האויב ולאחר מכן היה חייל לפי תורו מרים את ראשו כדי להציץ על האויב. כשהגיע תורו של פנחס להרים את ראשו, הוא חטף כדור ונהרג על קידוש השם.״
פנחס סולובייצ'יק בן יעקב וחנה. מספר אישי 0173732 נולד ביום כ"ב במרחשון תרפ"ז (30 באוקטובר 1926) בירושלים. פנחס ז"ל למד בתלמוד תורה. אחד הצעירים האמיצים שלחמו את מלחמת העיר העתיקה. היה שומר דת ונזהר במצווה קלה כבחמורה גם בימי שירותו. היה חבר מחתרת אצ"ל וקנאי לערכים הלאומיים. בחייו האזרחיים היה עובד בבית חרושת למוצרי חשמל ולפי עדות הממונים עליו היה אחד העובדים המוכשרים במקצועו ששחרורו נדרש משלטונות הצבא ככוח חיוני חשוב ביותר במוסד.

פנחס נהרג בפריצת החומה ליד הר ציון ביום ח' אב תש"ח (13.8.1948), שעות מעטות לפני שחרורו. בן 22 היה בנפלו, נקבר בחצר בית החולים "שערי צדק" בירושלים. יהי זכרו ברוך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.