ר"י חדרה: "אין לנו קשר עם שום עיתון"(הקלטה)

שנתיים לפילוג בישיבת 'כנסת יצחק': הגר"י ארנברג מבהיר כי אינו לוקח צד במחלוקת הליטאית ובשאלת חוק הגיוס {האזינו}

שנתיים בדיוק לפילוג בישיבת 'כנסת יצחק' חדרה אז הורו גדולי ישראל לפרוש מהישיבה על רקע השתייכות חלק מרבני הישיבה ל'פלג הירושלמי' של הגר"ש אוירבך והולכת קו נגד הנהגת הדור, ראש ישיבת 'כנסת יצחק' הגר"י ארנברג מתייחס לפילוג הליטאי ומתנער מכולם: "אין לנו קשר עם שום עיתון, לא רוצים שום קשר עם החוץ".

בחנוכה תשע"ד חל פילוג בישיבה על רקע המחלוקת בציבור הליטאי בעקבות הזדהותם של רבניה הבכירים של הישיבה עם מפלגת 'בני תורה'‏‏. בעקבות כך פרשו בהוראת גדולי ישראל חלק מהבחורים וכן הצוות הבכיר של הישיבה הרבנים רוטשילד, אפשטיין, סוקולובסקי וגפן והקימו ישיבה חדשה בשם "ישיבת תורה בתפארתה".


ארנברג

במסיבת חנוכה שנערכה בישיבה התייחס הרב ארנברג בעקיפין לפילוג בישיבה ולסערות סביב חוק הגיוס המתחוללות כיום. "לדעת מה נעשה בחוץ זה לא מעניין אותנו. שבחור שקוע ועמל הוא לא צריך לדעת מה נעשה בחוץ, כן תיקון חוק או לא תיקון חוק מה זה עניינך? להתעניין זה לא העסק שלך". אמר הרב ארנברג.

"הפרסומי ניסא שלנו זה על ידי שתבואו לראות איך למדו בישיבה בחנוכה זה שווה יותר מהכול ההשפעה הכי גדולה! אני לא מחפש שידברו עלינו לא לגנאי ולא לשבח זה לא מעניין אותנו הכל עובר מעל הראש שלנו אז מדברים עלינו אז מה יש".

"נעשה לנו פה נס ועם זהב אנחנו צריכים להמשיך, לכל אחד יש את התפקיד שלו והזמן שלו. צריכים לשמור מרחק והתבדלות לא לדעת זה ההתבדלות. לא ייתכן שיהיה לנו קשר עם העולם החיצוני. כל קשר כזה אנחנו נפגמים לא שום עיתון לא שום קו לא בוקסות ולא רמקולים בחור רוצה לשמוע שייקח אוזניות וישמע בווקמן, זה מתאים לנו? זה לא תערובת מבחוץ?" סיים הרב ארנברג.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שיגיד למשגיח שלו בישיבה שיפסיק לתת ציונים לגדולי ישראל,ולהסביר להם מה זה השקפה של תורה או השקפה של הרב שך,

    נחמן |
    הגב
  2. שיחת חיזוק נפלאה מראש הישיבה לתלמידים להיות שקועים רך ורק בלימוד התורה…….אבל מכאן לפרשנות הפוליטית שניתנה. כביכול רה״י משנה כיוון זה ממש מגוחך…ורק אדם שלא מבין בעולמה של ישיבה כלום יכול לטעות כזו טעות גסה…

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב