מתנקם? משה ליאון פנה לברקת לסכל מינוי של יהושע פולק

 IMG-20140227-WA0154חבר מועצת עיריית ירושלים משה ליאון פנה הערב (חמישי )במכתב לראש עיריית ירושלים ניר ברקת למנוע את מינויו של יהושע פולק כנציג בני תורה במועצה הדתית בירושלים.

הערב צפויה לאשר מליאת עיריית ירושלים את מינויו של יהושע פולק כנציג מפלגת בני תורה במועצה הדתית בירושלים.

במכתב כותב ליאון, " על סדר יומה של המועצה היום בסעיף ח' 5 בישיבה מס' 7  מונחת הצעת החלטה למנות 3 נציגים של הסיעות השונות בעירייה כחברי המועצה הדתית.
ליאון מוסיף וכותב "  ככלל, מינוי של נציגי הסיעות השונות בועדות העיריה, בתאגידים ובגופי הסמך של הרשות אמורים לשקף את מאזן הכוחות בעירייה, אולם מה רבה היתה פליאתי לראות ששוב בחרת למנות את "הבן המועדף" נציג "בני תורה" אשר לה מנדט אחד המהווה 0.4% בלבד  ממושב במועצה הדתית בשים לב למספר חברי המועצה, מבלי שיש לנציג זה יתרון כזה או אחר על נציגי הסיעות הגדולות במועצה.

יצוין, שהעירייה צפויה לאשר גם את  ארז מלול כנציג ש"ס ואת הרצל יחזקאל כנציג הבית היהודי במועצה הדתית.

מסיעת בני תורה נמסר בתגובה: "חבל מאד שמר ליאון לא מצליח להבין שהבחירות הסתיימו לפני ארבעה חודשים. בסופן של בחירות אלו הוכרע באופן ברור כי מר ליאון איננו ראש העיר ירושלים וכי איננו מוסמך לנהל את המו"מ הקואליציוני עם הסיעות השונות. במסגרת ההסכם הקואליציוני שחתמה סיעת בני תורה עם סיעת ירושלים תצליח נקבע כי העירייה תמנה נציג המזוהה עם סיעת בני תורה במועצה הדתית, ובהתאם לכך יתמנה הרב יהושע פולק לתפקיד זה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.