מתפוצץ מצחוק: כך נראה קים לפני שיגור הטיל

לפי הודעת צפון קוריאה הניסוי נערך בתגובה לתרגיל המשותף בין צבאות ארה"ב ודרום קוריאה ומהווה צעד ראשון במבצע רחב

צפון קוריאה KCNA אישרה הלילה (רביעי) את הניסוי הבליסטי האחרון שערכה המדינה המבודדת.

בתיעוד שפורסם נראה מנהיג צפון קוריאה כשהוא מתלוצץ עם מפקדי הצבא בעת השיגור. הטיל שוגר מהבירה פיונגיאנג וחלף מעל שטחה של יפן. במהלך מעופו של הטיל מעל שמי יפן הופעלו האזעקות ברחבי המדינה ומיליוני תושבים ירדו למקלטים.

לפי הודעת צפון קוריאה הניסוי נערך בתגובה לתרגיל המשותף בין צבאות ארה"ב ודרום קוריאה ומהווה צעד ראשון במבצע רחב: "יהיו עוד שיגורים". הבטיחו.

בהודעה שפורסמה בסוכנות הידיעות של צפון קוריאה צוטט מנהיג קוריאה הצפונית, קים ג'ונג-און, כשהוא  מכריז כי הניסוי נערך במסגרת מבצע צבאי רחב באוקיינוס השקט שיכלול גם את האי גואם שבשליטת ארה"ב. "מדובר היה בתרגיל המדמה מלחמה אמיתית. המנהיג קים ג'ונג-און הוביל את הניסוי והיה מרוצה מאוד מביצועיו של הטיל", נמסר בהודעה הרשמית. "יהיו עוד שיגורים, זה היה רק הפתיח".

   
בעקבות הניסוי, מועצת הביטחון של האו"ם פרסמה גינוי חריף כנגד פיונגיאנג  וכינו את  השיגור כ"איום מקומם". "על צפון קוריאה לא לשגר טילים נוספים ולהתפרק מהארסנל הגרעיני שברשותה", נמסר בהודעה הרשמית. ההחלטה התקבלה בהסכמת כל 15 המדינות במועצה והוגדרה כבעלת "חשיבות גבוהה". עם זאת, לא נמסר בהודעה על סנקציות או פעולות נוספות שיינקטו כנגד קוריאה הצפונית בשל מעשיה.

שגרירת ארה"ב באו"ם, ניקי היילי, מסרה בתגובה כי "על פיונגיאנג להכיר בסכנה שהם מציבים את עצמם בה, בשעה שעולם מתאחד כנגדם".

אתמול התייחס נשיא ארה"ב דונלד טראמפ והזהיר: "כל האופציות על השולחן", אמר הנשיא "העולם קיבל את המסר של צפון קוריאה באופן חזק וברור", אמר הנשיא. "המשטר הזה לא מסתיר את הזלזול שלו לשכנותיו, לכל החברות באו"ם ולסטנדרט המינימלי ביותר להתנהגות בינלאומית מקובלת".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.