מתפללים לשלומם גם בשבת: הוראות גדולי ישראל והרבנים לתפילה לשלום החטופים

הידיעות בדבר החשש הכבד לחיי תלמידי הישיבה הנעדרים לא משאירות את עם ישראל אדיש. הרב הראשי לישראל דוד לאו קורא בדקות האחרונות לציבור, "הרבו בתפילות" בשבת ייקראו בבתי הכנסיות את פרק קכ"א בתהילים.

דאגה רבה בקהילות היהודיות בארץ ובעולם. בדקות האחרונות נמסרו מספר הודעות בהולות מבתי גדולי התורה והרבנים, בקריאה לעורר את הציבו להתפלל לשלומם של החטופים. נשיא מועצת חכמי התורה מרן הרב שלום כהן, קורא לכלל הציבור להעתיר ולהתפלל למען הנערים הנעדרים ולמען חיילי צה״ל, ובפרט נשות ישראל שיפילו תחינה לפני הבורא בעת הדלקת נרות שבת.
הגאון הגדול הרב שמואל אוירבעך הורה לומר פרקי תהילים בבתי הכנסת והישיבות לאחר תפילת מעריב.
רבה של אלעד, הגרש"ז גרוסמן הודיע בכל בתי הכנסת בעיר להוסיף פרק תהילים לאחר התפילה לשלומם והצלתם של הנעדרים, ביניהם תושב העיר.
הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף קורא לציבור להתפלל לשלומם של הנעדרים, וכן במענה לפניית צה"ל השיב כי על הצבא שלא לחסוך בשום פעולה לאיתור הנעדרים גם לאחר כניסת השבת.
הרב הראשי לישראל דוד לאו קורא לציבור להזכירם בתפילה לשלום הנעדרים ולשלום חיילי צה"ל, ולהוסיף את פרק קכ"א בתהלים לשלומם ובטחונם. הרב הראשי הורה לגורמי הביטחון לבצע את כל הפעילות הנדרשת גם בשבת למען הצלת חייהם. "עם ישראל מאוחד בליבו, בתפילה ובדאגה לשלומם"

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.