מתקוטטים על השוק: בוקר סוער סביב סוגיית מחנה יהודה

הדעות המנוגדות בין ליצמן, ברקת, אלקין וליאון: כך מתקוטטים הבוקר הצדדים – באשר לפתיחת אזור הבילוי של מחנה יהודה בלילות

לאחר השיח אמש סביב דרישתו של ליצמן לסגור את שוק מחנה יהודה בלילות והסערה שנוצרה בעניין, הבוקר שוחחו הנוגעים בדבר בתקשורת והביעו את דעתם בעניין.

ראשון היה ראש העיר המכהן ניר ברקת שכתב ‏"המהפך בשוק לא קרה סתם. זה קרה בזכות ההשקעות שלנו בעשור האחרון: משיפוץ הגגות, התאורה ומערכות האוורור ועד לפסטיבלים כמו באלבאסטה ועוק-ובעיקר בזכות שיתוף הפעולה ההדוק עם הסוחרים שנותנים את הנשמה והופכים בעבודה קשה את השוק למקום שאין אף ירושלמי, ישראלי או תייר שמוכן לוותר על ביקור בו".

אחריו התבטא סגח השר ליצמן בראיון אצל רזי ברקאי בגל"צ ואמר "אין לי בעיה עם שוק מחנה יהודה כמרכז קניות אלא עם חיי הלילה שהתפתחו במקום ופוגעים בתושבים. אין שם רשיונות עסק ואין אכיפה של חוקי רעש, תברואה ובריאות".

ליצמן הוסיף "ניסיתי לפתור את הבעיות בשוק בדרך רגילה ולא הלך. כעת יש בחירות ונראה. המועמד שלנו בי-ם עוד לא הודיע שהוא במירוץ. בינתיים רק 2 הודיעו. בהמשך נראה מי רץ ונודיע".

במקביל אליו התראיין המועמד לראשות העיר ‏משה ליאון ברשת ב' ואמר "הסטטוס קוו יישמר. מתחם התחנה יהיה פתוח על פי חוק, מסעדות יכולות להיות פתוחות. יש שם חנויות מסחר וצריך לאכוף את זה שייאסר המסחר בשבת".

‏משה ליאון הוסיף ואמר בעניין כי "חייבים להסדיר את חיי הלילה בשוק מחנה יהודה כדי להפוך אותם להיות סבילים לדיירים שמסביב. מעל כל בסטה וכל חנות, בית קפה או בר קיימים דיירים שהם אומללים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.