מתקפה חסרת תקדים: גפני נגד אגו"י

המתיחות ביהדות התורה: בראיון לקו עיתונות דתית תוקף גפני בחריפות את אגו"י וקובע: "הם דואגים רק לעצמם, אנחנו דואגים לכלל ישראל"

כבר תקופה ארוכה שהיחסים בין שתי המפלגות ביהדות התורה עכורים מאוד, אך עתה נדמה שהיחסים הגיעו לשפל חדש. בראיון לאבי בלום בעיתון קו עיתונות דתית שיתפרסם מחר, יושב ראש וועדת הכספים חבר הכנסת ויו"ר דגל התורה משה גפני תוקף בחריפות את אגודת ישראל, ואומר "ההתנהלות של אגו"י מתחת לכל ביקורת".

לכל אורך הראיון חבר הכנסת גפני מקפיד להאשים את אגודת ישראל בכל נושא. כך למשל בעניין סערות הסמינרים, הוא אומר "החסידים דואגים רק לעצמם, אנחנו דואגים לכלל ישראל" ומביע אכזבה על כך שחברי הכנסת של אגודת ישראל לא התייעצו גם עם גדולי התורה של דגל התורה לפני האישור למנות את חבר הכנסת יעקב ליצמן להתמנות לשר, ומזכיר "בשעתו ליצמן התנגד למינוי רביץ לשר".

"האמת אצלנו" ממשיך גפני לזעום. "אנחנו -דגל התורה אנשי עשייה והפרסום אצל אגודת ישראל. ותוקף גם את התנהלות אגודת ישראל במונציפלי, בהתנהלות שלהם מול ברקת בירושלים בהתנהלות של זייברט בבני ברק ובבעייתיות של העיר אלעד כשהוא רומז שכאשר דגל תקבל את תפקיד ראש העיר (כמחוייב בהסכמים ביניהם) הבעיות בעיר לכאורה יגיעו אל קיצן "הרי בסוף כל קדנציה מחליפים שם ראש עיר. על פי ההסכם נקבל בקדנציה הבאה את ראשות העיר."

ומבטיח. במושב החורף יעקב אשר יכנס לכנסת "אשר יכהן כח"כ במושב החורף ופרוש יתפטר עבורו. אנחנו פועלים עם פרוש בשיתוף פעולה במשך כל השנים האחרונות. לא ברור איך זה מסתדר עם הביטויים על העיר אלעד. מה שבטוח שהדברים למרות העוינות הגלויה בתקופה האחרונה בין הסיעות, חריגים בחומרתם.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ר' משה תבין אתם כבר לא רלוונטים

  ממתי שהחסידים הבינו שהדבר היחיד שמעניין אתכם זה לרדוף את "בני תורה" הם הבינו שהם יכולים לעשות בכם כרצונם כי אתם "עסוקים" להרוס סמינרים. ישיבות. לפטר חזנים. להתעלל בילדים. טף וזקן לא חמלתם.

  ועד שנזכרתם לפקוח עיניים מול המגרש החסידי, אתם מגלים שהם בינתיים לקחו לכם מלא החופן. את הרוטציה על המקום השישי. את הוועדה למינוי דיינים. את עירייית ירושלים. את ההנהגה הרוחנית של יהדות התורה. בקיצור הפכו אתכם ללא רלונטים

  בנצי |
  הגב
 2. בגלל ששת המסוכסכים אני בחרתי ואבחר "בני תורה" – "ע"ץ

  הכל פוליטיקה ? |
  הגב