מתקפה חרד"לית כנגד אנשי המצעד: בתורה קוראים לזה 'תועבה'

בראיון לגלי צה"ל הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת, מגבה את הרב לוינשטיין, שיצא כנגד אנשי מצעד התועבה אותם כינה 'סוטה'. האזינו. .

הרבנים החרד"לים יוצאים למתקפה כנגד אנשי התועבה: הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת, מגבה  את הרב לוינשטיין, שיצא כנגד אנשי מצעד התועבה אותם כינה 'סוטה'.

"איך אמר יאיר גולן? אדם צריך לומר דברים גם כשהם נגד הזרם", טען הרב בראיון לגלי צה"ל, "הדברים שאמר הרב לוינשטיין הם הליבה של הזרם הדתי לאומי. הייתי נוכח כשהוא דיבר. אולם מלא, כאלף רבנים, כולם חיזקו את ידיו".

עם זאת, הרב אליהו הבהיר כי לפי התורה, "קוראים לזה 'תועבה', ואני לא מתכוון להתנצל על מה שכתוב בתורה. אם אלוקים קבע, כנראה שהוא יודע יותר טוב מהרבה אחרים".

עוד הבהיר הרב אליהו, "זכותו של הרב לוינשטיין לקרוא להם איך שהוא מבין". אליהו הוסיף ש"אנחנו מחבקים אותם באהבה גדולה".

הרב אליהו הסביר את דבריו ואמר: "אתה יכול להגיד על תופעה שהיא לא בריאה. השמנה היא לא דבר טוב, עישון זה לא דבר טוב, זנות זה לא דבר טוב. אבל אם אדם נפל בזה – אתה לא אומר לו ללכת לכל הרוחות. אתה מחבק אותו, אתה עוזר לו לקום".

גם רבה של רמת גן, הרב יעקב אריאל, עורר סערה נוספת כאשר התבטא בחריפות כנגד הקהילה "ילד צריך לגדול אצל שני הורים – זכר ונקבה", וכינה אותם "נכים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.