מתקפה חריפה: "אסור לקבל אותם לישיבות, לסמינרים ולת"תים – צריך להיפרד מהם" (הקלטה)

הפילוג הליטאי לשיא • משגיח ישיבת 'אור ישראל' הגר"פ גולדווסר בנאום בחירות קבע: "צריך להיפרד מהאנשים האלה" • "הם מוכנים לתקוע סכין בגבה של היהדות רק כי לא קיבלו מגרש – אין לנו אתכם קשר אם אתם מוכנים לבגוד בשעה כזו". האזינו.

המאבק בין 'דגל התורה' לאנשי 'הפלג הירושלמי' – לשיא חדש: בכינוס בחירות שהתקיים בבית הכנסת 'משכנות יעקב' בבני ברק נשא דברים משגיח ישיבת 'אור ישראל', הגה"צ רבי פנחס גולדווסר. לקראת סוף נאומו הפתיע את השומעים בדברים חריפים נגד אנשי "הפלג" שהחליטו להחרים את הבחירות ובמקביל מנהלים קמפיין נגד ההצבעה ל'יהדות התורה'.

"אני הולך להגיד דבר חריף, לא התייעצתי עם 'גדולים' אבל זה דבר חריף". פתח הרב גולדווסר את דבריו.

כשהוא מכוון להתפלגות של 'הפלג הירושלמי' מ'יהדות התורה', נימק הרב גולדווסר: "אסור להסתכל על זה כאיזה שהוא אירוע, יש פה התחלה של פרישה וכל הפורשים מן הציבור התחילו לשם שמים. זה שאחד מדמיין שהוא עשה לשם שמים זה עדיין לא לשם שמים. אצל רבים מהם זה תחושה של גאוות יחידה, אולי חלקם לא הצליחו ביניהם אם זה במשרות או שלום בית".

הרב גולדווסר המשיך: "אני לא מדבר על העצי סרק להם אין תקנה. אבל האנשים שעומדים מן הצד ואומרים נו 'מחלוקת של רבנים', מהאנשים האלה צריכים להיפרד! כל בן תורה צריך להבין, עכשיו זו שעת ההכרעה אם לאנשים אין את האחריות המינימלית ומוכנים לתקוע סכין בגבינו ובגבה של כל היהדות על אותם נושאים שכביכול שעליהם הם נלחמו. ומוכנים לכל זה רק בגלל שזה לא קיבל מגרש… אנחנו מפלגת נהגי מוניות? האם 'יהדות התורה' קמה בשביל לשרת את האינטרסים שלנו"?

לסיום דבריו, קבע הרב גולדווסר: "אנחנו צריכים לקבל את ההחלטה – לא משתדכים אתם יותר, לא מקבלים אותם לישיבות, לחדרים ולסמינרים. הם הופכים להיות חוג בפני עצמו. אין לנו אתכם יותר שום קשר אם אתם מוכנים לבגוד בשעה כזו. אם זו תהיה הגישה הרבה מאוד אנשים יחשבו פעמיים".

כזכור, עיתון 'הפלס' המזוהה עם פלג 'בני תורה' של הרב אוירבאך פרסם מאמר ממנו משתמע כי פלג 'בני תורה' לא ייתן קולו ל'יהדות התורה'.

במאמר נטען כי אין במערכת הפוליטית נציגים חרדים "שיוכלו לסמוך עליהם כי ימלאו חובתם כראוי ויגוננו עלינו מפני הקמים עלינו לכלותנו".

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אדם קיצוני ….תיכוניס שרוף……לאחר אירוע מוחי לשעבר…..שיהיה לו רפו״ש ולא יתפס בעונו…..

  ממצביעי דגל לשעבר |
  הגב
 2. בתור בוגר של ישיבת אור ישראל אני רוצה לומר לכל מי שלוקח את דבריו ברצינות, שאני עוד זוכר בבירור את שיחתו המכוננת מלפני בערך חמש שנים, בה הוא עמד והסביר ברצינות תהומית במשך שעה ארוכה איך צריך לנגב בשירותים. אמיתי לגמרי. אין מה לעשות, זה הבן אדם וזו תורתו.

  מישהו |
  הגב
  • יש סימן בשולחן ערוך על זה למה לו היה אסור להקריא את השלחן ערוך?

   נתי |
   הגב
 3. כמה עצוב ועלוב לשמוע משגיח בישיבה כ"כ חשובה מתבטא בצורה כזאת, והדברים נובעים בודאי מהמצב בו הוא נמצא, להיות חלק מהרוב ולטעות, אכן לא פשוט. עוד לא שמעתי אחד חשוב שיכול לדבר בסגנון של בן תורה ולהסביר את ההתנגדות העזה למאבק בני התורה בגזרת הגיוס. כל מה שאנחנו שומעים זה קללות וגידופים וסיפורי סבתא על יציאה נגד גדולי ישראל בפלס, דברים שלא היו ולא נבראו. אתה וחבריך המתעקשים להוריד את המאבק האידיאולוגי הלגיטימי לפסים אישיים כנגד גדולי הדור, אתם עלובים ומסכנים. אף חברה בהיסטויה שניסת לכפות את דעת הרוב באלימות והפחדה לא צלחה דרכה, ונכון להתנגד לך ובכל זעקה גדולה לפני שתסמן את הקבוצה הבאה שאותה צריך לרמוס במגפי פלוגות הסער שלכם. הלואי שאותו להט קנאי שלך היה ממוצה אפילו במקצת כנגד שלטון הרשע שגזר את גזערות השמד. זוהי העמלקיות הטהורה לקרר את בני ישראל. הכל בסדר, לא צריך מלחמות, לא צריך מאבק. אני בז לך בצורה העמוקה ביותר שאפשר מבחינה רעיונית ואוהב אותך בתור יהודי ותלמיד חכם ברמה הגבוה ביותר ומתחייב בלי נדר לצאת לעזרתך באם ביום מן הימים אתה תיהיה בניצודים

  חגי |
  הגב
  • תלמד טיפה היסטוריה מהדרך שפעלו אותם אנשים שאתה מנסה לייצג אותם "מטורפי העץ" אני ישחזר מעט
   מי היו אלו שלחמו ברב וואזנר שלא עשה מה שהם רצו אתה יודע ? אוירבאך וחבר מירעיו
   מי היו אלה שלחמו ברב ניסים קרליץ שלא חשב כמותם אתה יודע? אכן ניחשת נכון , אוירבאך וחבורתו
   מי לחם ברב מיכל פינשטיין
   מי לחם ברב בינימין זילבר
   מי לחם ברב עובדיה
   מי לחם ברבדוד פוברסקי
   והוריד חייהם ביגון שאולה
   מי הילך אימים על ר' דוב לנדאו שיחי'
   מי ניסה להלך אימים על ר' חיים גרינימן שיחי'
   בקיצור לך תלמד היסטוריה ותבין שמדובר עתה בימי שחרור מעול העריצות שלכם
   והמחיר דורש לחימה ללא כל פשרה בכם
   היום כולם מבינים שאין לכם שום אידולוגיה חוץ משינשאתכם לגדולי ישראל וקינאת הרש"א לכל בני גילו
   להבדיל
   צאו ממחנינו ובזאת ישובו חיינו למנוחתם

   חני |
   הגב
   • תיזהר……………. עקיצתם עקיצת עקרב נשיכתם נשיכת שועל. המבזה ת"ח אין לו חלק לעום הבא

    שפוי |
    הגב
   • איני חושבשיש לגר"ש שנאה. צריך לברר את מידת שליטתו בנעשה בסביבתו. מוקף אנשי דמים ומרמה, שבחרו במי שחשבו שניתן להובילו במתווה שיצרו

    יואב |
    הגב
  • מגיב מחבל דוחה אתה לא רואה איך נשפך לך עץ מהאוזניים

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב