מתקפה חריפה: "ליצני הדור גרועים מהמשכילים שיהיה לעצורים רפו"ש"(הקלטה)

פרשת מעצרם של פעילי 'הפלג הירושלמי' בחשד להסתה נגד חיילים חרדים, ב'דגל התורה' הרשמית נמנעו מלהגיב לפרשה לא להם, אך לידי 'קוקר' הגיע הקלטה בה נשמע הרב מרדכי בלוי מבכירי 'דגל' תוקף: "אותם אברכים שנלקחו לבית האסורים שהשם ישלח להם רפואה שלמה, באים אנשים, ליצני הדור, וכותבים חוברת: זה מגייס, זה מחייל. וכי אנחנו רוצים שיתגייסו. הרי מרן ראש הישיבה הקים בשנים האחרונות 16-17 ישיבות להצלת נוער מתמודד, הם נקפו אצבע?!". האזינו

פרשת מעצרם של פעילי 'הפלג הירושלמי' הקיצוני בחשד להסתה והפצת חומרים נגד חיילים חרדים. בקרב הציבור החרדי נמנעו מלהתערב בפרש וחיככו ידיים בהנאה כיושבים מן הצד על מעצרים בשל מעשים קיצוניים שמתרחשים במחנה היריב.

אך מהקלטה שהגיע לידי 'קוקר' נשמע הרב מרדכי בלוי מבכירי 'דגל התורה' ויו"ר משמרת הקודש והחינוך מתייחס למעצרם של אנשי 'הפלג' במהלך שיחתו השבועית בפני תלמידי ישיבת 'דרך חיים' וחושף את משנתם של גדולי ישראל זצ"ל ושיבדלו לחיים טובים ביחס לראשי הצבא והשלטון והאופן בו הם היו מתייחסים למקרים אלו בהם בני משפחותיהם של חיילים וקצינים חרדים ניתנים למשיסה.

בדבריו אמר: "אותם אברכים שנלקחו לבית האסורים שהשם ישלח להם רפואה שלמה. לא נדבר עוד על הגיוס ויעדיו. איך אמר אותו אדם גדול מה זה גיוס? גיוס הכספים. נער הייתי וגם זקנתי ואני זוכר איך שנערים צעירים היו מפגינים ומחליטים לעשות אקשע'ן לשרוף פחים לעקור רמזורים. הם היו מתפללים בלב שיעבור אוטו ונזרוק אבנים. אלו טיפוסים אנרכיסטים. הסיקריקים מתקופת רבן יוחנן בן זכאי. מטרתם היא: רבם דקרו. חלק מאותם אנרכיסטים מלפני כמעט יובל שנים, אינם שומרי שבת וחלקם האחר שצעקו קנאות וזרקו אבנים על רכבים, מדליקים משואות ביום העצמאות".

באדיבות: 'מרכז החדשות'

.

הרב בלוי הוסיף: "זה אותם אלו שהעזו לזרוק אבנים על מרן פוסק הדור הגרי"ש אלישיב מאוהל שרה בלי שרעדו להם הידיים. יש להם דת הספונטאניות, לו רציתם לדעת מדוע גדולי ישראל יצאו מגדרם וכתבו מכתב נגד הזבלון הזה הפלס, כי אין עקום יותר מהפלס הזה. הם יוצאים לרחובות ספונטאנית, חוסמים כבישים ספונטאנית, שורפים פחים ומוציאים ילדים באמצע הסדר, ספונטאנית. אין הנהגה?! אין גדולי תורה?!"

"לפני שלושים שנה, היה צד שהאצטדיון ברמת גן יתחיל לפעול בשבת, מי שיודע קצת היסטוריה, זה היה נקרא חלק מהשטח המוניציפאלי בבני ברק ולאחר מכן, עשו חילופי שטחים. והייתה דרישה מחלק מהאדמורי"ם לעשות הפגנה בכיכר אורדע ברמת גן. נכנסנו ללשכת הגזית אצל מרן בעל ה"אבי עזרי" ואמרנו לו: רוצים לעשות עצרת תפילה לעצור את החילול שבת. לא אשכח איך מרן הרב שך הגיב, בדיוק כמו שהוא לומד סוגיה. ואמר: מי אחראי שהעצרת הזו לא תצא מידי שליטה. אמרנו לו נגיד על הבמה לפעול רק בהתאם להוראות. אמר הרב שך: אם יש עצרת רק אם גדולי ישראל יעמדו בראש העצרת. ושאל הרב שך אותנו: מי אחראי שצעירים לא ירדו מהמדרכה לכביש. ועד שלא הבטיחו לו שזה יהיה רגוע הוא לא הסכים. ככה ספונטאני? כל אחד מחליט מה שהוא רוצה? הולכים להשתולל במגרש הרוסים. אם נעצרו כמה חברים שלהם, אזי שיעשו תענית דיבור לטובת החברים שלהם, למה אין כזו גישה?! במקום תענית דיבור הם עושים "הקפות" במגרש הרוסים".

"זה לא סוד שניהלתי מאבק בערבי הזמר ואלילי הזמר. וגדולי הדורות נלחמו, יום אחד הגעתי בהצעה לגדולי ישראל מרן בעל שבט הלוי ויבלחט"א מרן הגאב"ד הגר"נ קרליץ ואמרתי להם יש לי עצה. אני יכול לתת מכה לכל תעשיית המופעים וערבי השירה, ננסח מכתב עם השם המפורש של אחד מהזמרים הגדולים ויהיה פה קצת שקט ממה שהורס את החינוך של הצעירים. אמרתי זאת למרן הגאב"ד: הגר"נ קרליץ רעד בכל גופו והוא שאל: לכתוב שמות?! לכתוב שהוא חוטא? צריך סנהדרין גדולה! באנו למרן הרב וואזנר זצ"ל: אמר לי "מעולם לא שמענו שיכתבו על יהודי חרדי ויפגעו בו באופן אישי".

.

"באים אנשים, ליצני הדור, וכותבים חוברת: זה מגייס, זה מחייל. וכי אנחנו רוצים שיתגייסו. הרי מרן ראש הישיבה הקים בשנים האחרונות 16-17 ישיבות להצלת נוער מתמודד, הם נקפו אצבע?! אני מזמין אותם לבוא איתו לירוחם ודימונה לסייע ברישום לתלמודי תורה ולהביא אותם להמשיך לישיבות ולא לצבא. הם עוסקים בהצלה?! הם יצאו להציל!? הם הביאו שקל אחד לקרן ההסעות?! שמידי יום משנע 22000 ילדים ממשפחות שחלקן הגדול לא שומרים שבת. אותם הקנאים התעסקו אי פעם ב"הצלה"?! חוץ מלהשמיץ, הם עשו פעם משהו. נניח והם משמיצים כמה אנשים הולכים ומשדלים ללכת למסגרות צבא, אני לא בטוח מי יותר גרוע, אלו ואלו נשרפים בבית הדשן…הם אומרים שכואב צועקים… כואב לכם? קחו אקמול! שאלתם תורה?! שאלתם הלכה?! אין הנהגה לכלל ישראל?!"

"עושים עצרת להצלת גזירת יעדי הגיוס ובעצרת הזו לא רק שמחלקים חומרים שהפשקווילים האלו גרועים מהמשכילים, ישב איזה ליצן והחליט שהראב"ד שלהם הגר"מ שטרנבוך חופר קברים. הם לוקחים חוברות ומוציאים שמות של אנשים עם משפחות, קראת לאנשים האלו לבית דין?! לבית הוראה?! לרב הכי קטן?! שאלת אותם אם הם עושים?! ומה הם עושים?! ההתנהלות הזו תביא למכת נשירה איומה!"

"אותו ילדון בישיבה קטנה ושואל אותו: מה אתה מחזיק טלפון לא כשר ואני אומר לו מרן שר התורה אמר על כך יהרג ובל יעבור! והוא מגחך ואומר לי: מי?! זה שותא דינוקא דאבוה או דאימיה. הוא מחונך למרוד בגדולי הדור. הקנאים החדשים אני לא יודע מה הם…הם סאטמר?! למה הם הולכים לבחירות מה הם שולחים נציגים, מה הם מתחברים למחלן של ירושלים, למה הם ממנים רב מזרוחניק?! הם קנאים?! אז למה הם לוקחים תקציבים מהמדינה? סאטמר לא לוקחים? הם מאוד רוצים ליהנות ממה שהנציגים שלנו פועלים למענם, הם באים ללשכות לפניות הציבור שלנו לבקש עזרה אישית לראות איך אפשר לקחת עוד קצת מהמדינה. עוד קצת הרבה… איזה קנאים אלו?! יש כאן שנאת עמי ארצות לתלמידי חכמים! הם לא סובלים את גדולי התורה האמיתיים שמנחים את דרכנו באחריות ובמסירות אין קץ עשרות שנים! הם לוקחים אחריות על כל אחד שאומרים לו, אל תתייצב!
אנחנו לא מסכימים בשום צורה עם הצבא! ללכת לצבא, זה "טרייף חזיר"!

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מוטק'א למה אתה משקר??? אתה חולה נפש ויה"ר שישלח לך רפואה שלמה בקרוב ממש

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. האם בלוי אינו מנהיג משמרת הצניעות… האם לא היו בעבר חשדות/האשמות על יריקה על ילדות? אז מי מוגדר שפוי ומי הזוי? הכל פוליטיקה צרה וקטנונית

  לכל הנאורים |
  הגב
 3. מוטק'ה, הצלחת להוציא את נצח משיווי משקלם, פשוט הוצאת אותם מהארון

  ישראל |
  הגב
 4. רבי מרדכי.. מוזר שאתה מאיר את הדרך של ביזוי אדיר של תלמידי חכמים מרביצי תורה שכל חטאם שנשמעים לדעת רבותיהם.. זה החינוך שאתה מנחיל לצעירי הצאן?? איש בדרכו ובאמונתו יחיה.. יש רבנים מאחורי המערכה.. ככה לבוא? לדבר על אנשים ואלפי אברכים שהוגים בתורת אלוקים יומם ולילה?? איך העזת פניך? איך תסתכל לילדך בעיניים? אתה יודע שאברי הכוללים שכל יומם הוגים ועוסקים בתורה ונשמעים לדעת רבותיהם!! אתה בכלל לומד בשנה מה שהם לומדים בשבוע???? בוש והיכלם

  קובי |
  הגב
 5. מרדכי היקר.. כמה כואב לך?? כמה כואב לך שכל בניך הלכו בדרך התורה.. ואברכים זהב וכולם פעילים והם מבכירי הפלג. איך?? זה מה שינקו ממך כל השנים?? אשריך!!!!!!!

  יאיר |
  הגב
 6. מבחיל לקרוא את הגיגיו של הפאנטי הזה, הויכוח מתחיל האם מרן הגר"ש אויערבאך נחשב מגדולי ישראל, והאם יש לו את הזכות להנהיג ולנהל את הציבור הכפוף לו כפי רוחב דעתו, וכבר הורה זקן מרן הרב ש"ך שאין לשום אדם זכות ויכולת למנוע מציבור להתנהל ע"פ הנהגתו של כל אדם גדול, ובמיוחד כאשר מדובר במרן הגר"ש אשר כתב עליו הרב ש"ך שפיו כפיו וכו' כידוע, מילים שמספיקות כדי לבטא את גדלותו העצומה. בזה מתחיל ונגמר הויכוח, וכל נסיון להסיט את הויכוח למקום אחר, מראה שאין לכם את האומץ לנהל ויכוח הוגן וענייני.
  לסיכום, האדם הזה מלא ארס ושנאה מראשו ועד רגליו. והוא ממשיך להנחיל את משנתו הארסית וחבל.

  מאיר |
  הגב