מתקפה חריפה על מפעל הפיס: "כסף מזוהם" (וידאו)

לאחר ההחלטה לבטל את המירוצי סוסים תקפו שר האוצר ושרת המשפטים את מפעל הפיס: "מכונות המזל הן אחת מהרעות החולות של מדינת ישראל. הן המכונות הכי משומנות לקחת כסף מהשכבות החלשות לקופת המדינה". כחלון הוסיף וכינה את הכסף שמגיע ממכונות אלו "כסף מזוהם" והבהיר כי "אנחנו לא רוצים אותו"

מתקפה פוליטית חריפה יוצאת דופן כנגד מפעל הפיס: שר האוצר משה כחלון החליט לאמץ את מסקנות הוועדה לייעול שוק ההימורים החוקיים, ובכך אסר על הפעלת מכונות מזל ומרוצי סוסים.

לאחר ההחלטה תקף שר האוצר את מפעל הפיס: "מכונות המזל הן אחת מהרעות החולות של מדינת ישראל. הן המכונות הכי משומנות לקחת כסף מהשכבות החלשות לקופת המדינה". כחלון הוסיף וכינה את הכסף שמגיע ממכונות אלו "כסף מזוהם" והבהיר כי "אנחנו לא רוצים אותו".

כחלון גילה עוד,כי  "זה לא מקרי שב-28 לחודש, ימי קבלת הקצבאות, המחזורים של מפעל הפיס עולות בצורה דרמטית", אמר שר האוצר. "זה גם לא מקרי שהמכונות האלה ממוקמות באזורי מגורים של השכבות החלשות".

אראלה ומפעל הפיס מנסים למכור לכם אשליות שווא.היום אנחנו שמים סוף למכונות המזל של מפעל הפיס ומרוצי הסוסים של הטוטו. המכונות האלה הן המכונות הכי משומנות להעברת כסף מהאזרחים החלשים ביותר לקופת המדינה. הכסף הזה הוא כסף מזוהם ומדינת ישראל לא זקוקה לו.

‎Posted by ‎משה כחלון‎ on‎ יום רביעי 3 אוגוסט 2016

כחלון הבהיר כי ההחלטה היא להסיר את מכונות המזל ואת מירוצי הסוסים. "מי שרוצה להרוויח כסף שילך ללמוד ולהתפתח", אמר. "כסף מרוויחים מעבודה ולא מהימורים".

לא רק כחלון, גם  שרת המשפטים, ח"כ איילת שקד, הצטרפה לדבריו של כחלון ואמרה כי "העיסוק בהימורים הוא מכירת אשלייה לחיים טובים יותר לאזרחים. אותה אשליה פועלת לא אחת נגד אותם מהמרים. נוכח זאת, אבחן יחד עם היועץ המשפטי לממשלה את אסדרת הדוח המוגש בחקיקה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.