מתקפה כימית? לחרדים אין מסכות מגן מתאימות

בעוד הדיבורים על תקיפה קרבה בסוריה הולכים ומתגברים, ויתכן כי ח"ו תפרוץ מלחמה שתבעיר את המזרח התיכון ובמסגרתה עלולים בסוריה לשגר טילים כימיים על ישראל, מתברר כי הציבור החרדי כלל אינו מוכן לתרחיש כזה, ואין לו מסכות מגן מתאימות שיעזרו לו להגן על עצמו.

הבעיה במסכות המגן הקיימות, היא שהן אינן מתאימות לבעלי זקנים, שהם רוב הגברים בציבור החרדי. בשביל בעלי הזקנים צריך מסכות מיוחדות, שלא מחולקות מספיק. בסניפי הדואר הבהירו לחרדים שהגיעו, כי לא יוכלו לקבל מסכות אב"כ המתאימות לבעלי הזקנים, כאשר חלק ממחלקי המסכות אף אמרו להם כי במצב של מלחמה ומתקפה כימית – יהיה עליהם להוריד את הזקנים בכדי לחבוש את המסכה, דבר שלו כלל לא מסכימים אותם בעלי זקנים וותיקים.
בעלי הזקנים החרדים אמרו כי אמנם אם לא תהיה ברירה, ותהיה סכנה של פיקוח נפש, הם ייאלצו להוריד את הזקן – אך זו חוצפה שלא דואגים להם למסכות מתאימות. חלק אחר מבעלי הזקנים, הבהיר כי גם במצב של מלחמה הם לא מתכוונים להוריד את הזקן בשום אופן.
ח"כ ישראל אייכלר ("יהדות התורה") אמר לתקשורת בתגובה כי הממשלה מפקירה את בעלי הזקנים: "הסירוב העיקש לא לייצר מסכות אב״כ המתאימים לבעלי זקנים, היא הוכחה נוספת כי הממשלה אינה סובלת יהודי עם זקן", האמר. אייכלר אף סיפר כי פנה עם ח"כים חרדים נוספים למשרד אוצר, אך האוצר סירב לתקצב את המסכות עם המפוח.

דובר צה"ל הגיב כי "ערכות המגן האקטיביות מיועדות תחילה לבעלי בעיות רפואיות שעמדו בקריטריונים, ולמבוגרים מעל גיל 73 שאין אפשרות למגנם בדרך אחרת. כיום, לאור עלותן הגבוהה של ערכות אלו, הן אינן מחולקות לבעלי זקנים".

צילום: פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.