מעזה לנהריה: מטח רקטות מעזה למרכז ולצפון

■ מטח טילים לעבר המרכז והצפון אחה"צ – לפחות 8 שיגורים ■ נתניהו: "המבצע עלול להימשך עוד הרבה זמן" ■ חמאס לפלסטינים שנמלטו מצפון רצועת עזה: שובו מיד לבתים


אחר הצהריים נשמעה שוב אזעקה בגוש דן ונשמעו קולות נפץ. אזעקות נשמעו גם בחיפה ובנהריה. מדובר ב-8 שיגורים לפחות מרצועת עזה.

"איננו יודעים מתי יסתיים המבצע, זה יכול לקחת עוד הרבה זמן", כך אמר היום (א') ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית, ביומו השישי של מבצע "צוק איתן". יותר מ-70 רקטות נורו היום לעבר ישראל ו-10 מהן יורטו.

נתניהו תקף את חמאס, האשים אותו בניצול האוכלוסייה האזרחית בעזהוהטיל עליו את האחריות להרג אזרחים פלסטיניים. "חמאס משתמש בתושבי עזה כמגן אנושי והוא ממיט אסון על אזרחי עזה, לכן האחריות על כל פגיעה באזרחים בעזה – שאנחנו מצטערים עליה – מוטלת על חמאס ושותפיו ועליהם בלבד", אמר רה"מ והוסיף: "הנהגת חמאס והארגונים האחרים בוחרים, בשעה שהם משתמשים באוכלוסייה העזתית כמגן אנושי, להסתתר מתחת לקרקע, לברוח לחו"ל ולשים את אזרחיהם בכוונה תחילה בקו האש. הנה כל ההבדל בינינו לבין חמאס – אנחנו משתמשים במערכות הגנה נגד טילים כדי להגן על תושבי ישראל, והם משתמשים בתושבי עזה כדי להגן על מצבורי הטילים".

קבינט המדיני ביטחוני צפוי להתכנס הערב כדי לדון בהמשך הפעילות בעזה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.