מתקפה על הדרום: מרן הגר"ח: לתושבי הדרום: "הישארו בבית ואימרו תהילים" • סיקור נרחב ומתעדכן (וידאו)

בשעה האחרונה התגבר ירי הרקטות לעבר ישובי עזה, ובצבא מעריכים כי חמאס ירחיב את הירי לעבר המרכז מה שיגרור את ישראל להסלמה. סיקור נרחב ומתעדכן

21:30
הקבינט אישר לצה"ל להחריף את הפעולות ולעלות מדריגה אחר מדריגה, ישנם כוחות קרקעיים בשטח מוכנים לכל התפתחות.
2 פצועים קל פונו לבית חולים סורוקה בבאר שבע.
יש להיות דרוכים ולא להתרחק מהמבנה הממוגן.

21:25
65 רקטות גם בטווחים של 40 ק"מ בשעה לדרום ולשפלה עד כה.

על רקע החלטת הקבינט להרחיב את הירי מחוץ לרצועה, תושבי עוטף עזה, הן במועצה האזורית שער הנגב והן בארבעה יישובים במועצה האזורית אשכול, נדרשים לשהות במרחק מרבי של 15 שניות ממרחב מוגן, לאור ירי הרקטות המתמשך.

בנוסף, פיקוד העורף אוסר לקיים התכנסויות של מעל ל-500 בני אדם ביישובים הקרובים מ-40 ק"מ ומטה לרצועת עזה (עוטף עזה, אשקלון, אשדוד ובאר שבע)

בשעה האחרונה התגבר ירי הרקטות לעבר ישובי עזה, ובצבא מעריכים כי חמאס ירחיב את הירי לעבר המרכז מה שיגרור את ישראל להסלמה.

לאחר 18 ימים של רקטות לעבר ישובי הדרום, הקבינט הביטחוני בראשותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו  התכנס כעת לדון בהסלמה הביטחונית בדרום.

צה"ל יחל בגיוס המילואים שיגיע בסה״כ ל1,500 בשלב הזה. בישראל מדברים על ״הסלמה מדורגת״ אבל נערכים לאפשרות הסבירה של גלישה לעימות רחב.

בקבינט נאמר כי ייתכן וכבר הלילה ייתרחב מעגל הירי לעבר גוש דן.

קצין בכיר אמר ל-nrg כי "צה"ל מקדם מוכנות לאפשרות שההסלמה הזו מתרחבת על בסיס מדרגות של הפעלת כוח ונראה בתקופה הקרובה מאמץ הולך וגובר של תקיפות והגברת מוכנות גם בשטח, ומאמץ מקביל מול המנהרות גם באירוע הנוכחי וגם בכלל. אנחנו נכנסים למערכת של מדרגות שלוקחת בחשבון את כל המשמעויות של הסלמה בכיוון הזה ואם נדרש להגביר תקיפות נעשה את זה.

ש לציין, כי מדובר כבר בהתכנסות החמישית מאז פרוץ המהומות בישראל, ועד עתה שרי הקבינט נקטו ב'שב ואל תעשה', נתניהו דיבר על הכלת האירועים וסבר כי בתוך כמה ימים הרוחות ירגעו והחיים ישובו לסדרם, אולם נתניהו וחבריו  השמאלים בממשלה (לבני ולפיד) התבדו, המהומות רק הלכו והתגברו וירי הרקטות הלך והתרחב לערי הדרום מה שהביא לחיסול שבעת פעילי החמאס בעזה.

בתווך, המערכת הביטחונית נמצאת עתה על צומת דרכים, ונדמה כי לא יהיה מנוס אלא לפתוח במבצע צבאי בתוך הרצועה.

בצה"ל כבר נמצאים בכוננות לקראת כניסה אפשרית, הוראה אחת של הדרג המדיני ומטוסי חיל האוויר יחלו במטר הפצצות מעל שמי עזה.

בצבא מתייחסים לשמועות הכוזבות, שהופצו באמצעות אפליקציית ווטסאפ, על הוראות משטרתיות וצבאיות הקשורות למצב הביטחוני. "ההודעות שמופצות אינן מוסמכות ואינן נכונות". נמסר.  

מערכת כיפת ברזל בכוננות שיא

 
באדיבות רשת
 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.