סאגת 'סנהדרין' לקראת סיום

הדרן עלך מסכת סנהדרין: מתקפלים? הורי התלמידים בסנהדרין נוטים לקבל את הצעת הפשרה ולהעניק שטח לסמינר

האם סאגת סנהדרין-לוין לקראת סיום? ימים יגידו. אמש פורסם כי נערכה פגישה במטרה לפתור את המשבר ונדמה כי חלה התקדמות משמעותית לפחות מכיוון ועד ההורים של הת"ת. לטענת ועד ההורים במידה ובית הספר יועבר לשכונת הולילנד כמתוכנן הדבר יוביל לקריסתו וכי שמונים הורים כבר הודיעו כי יעבירו את ילדיהם לחינוך הממלכתי-דתי. על פי הפשרה המסתמנת, תלמידי הת"ת לא יועברו אך יעניקו לסמינר שטח במתחם הת"ת לצורך הנחת מנד"ים (מבנים ניידים) וזאת לפרק זמן שלא יעלה על שלוש שנים במהלכן יקבל הסמינר מבנה קבע בשכונת רמות.

ההורים מסרבים לאשר את הדברים אך ל״אקטואליק" נודע כי אמש בשעות הצהריים התייצבו אנשי מקצוע כולל מודדים בחצר הת"ת בכדי להכין תכניות להצבת המבנים הארעיים. ביקור המודדים תואם עם החינוך העצמאי ועם הנהלת הת"ת מה שמלמד על הכוונה לקבל את המתווה.

"אני לא בקי בפרטי הצעת הפשרה אבל כל הצעה שתשאיר את התלמידים בבניין ותמנע את גירושם היא מבורכת" אומר דוד כהן יו"ר ועד ההורים. "אלמלי היה מדובר בילדים ספרדים הרעיון של הפינוי כלל לא היה עולה" הוא מוסיף ואומר "הולילנד זו שכונה חילונית וכולנו מבינים מה המשמעות של ילד שנחשף לחוסר צניעות, על אחת כמה וכמה ילדים שבאים ממשפחות של קירוב שנפשם רגישה יותר".

העובדה שהם מסרבים לעבור למבנה משופץ ומרווח יותר מזה שיש להם עתה מוכיחה לטענתו כי הם אינם חפצים בשידרוגים אלא בשמירה על תלמוד התורה לבל יתפרק.

לטענת אחד מחברי ועד ההורים נכון לעכשיו ממתינים להתחייבות של מחזיק תיק החינוך בעיריית ירושלים צביקה כהן לכך שהסמינר יקבל את מבנה הקבע בתוך שלוש שנים לכל המאוחר, שאם לא כן לא ניתן יהיה לחתום על הסכם הפשרה.

השבוע איים מנהל הסמינר להשבית את הלימודים אם לא יקבל את מבנה הת"ת כפי שהובטח לו בוועד ההורים הגיבו כי הסגנון המאיים מוכר להם היטב וכי מדובר בנסיון סחיטה נוסף של הסמינר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.