מתקפת הסייבר כבר כאן: הלילה הופלו אתרי משרד ראש הממשלה, משרד הביטחון, החינוך ועוד

אחרי האיומים, הגיעו המעשים: בשעות הלילה האחרון (מוצ"ש) הופלו אתרים ישראלים רבים, וביניהם אתרי משרד ראש הממשלה, משרד החינוך, משרד הביטחון, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ועוד. רק לאחר מספר שעות של עבודה מאומצת מול המזיקים הממוחשבים מרחבי העולם, שבו האתרים לפעול.

וכל זה הוא רק הקדמה. בשעה זו ממשיכים בישראל בהיערכות לקראת השעה 18:00 בערב, אז, לפי חברי ארגון 'אנונימוס', תחל מתקפת הסייבר הגדולה על ישראל. מטה הסייבר הלאומי המליץ בפני גופים גדולים לחסום גלישה מחו"ל. לפי ההערכות, ניסיונות התקיפה יתמקדו בניסיון להפיל אתרים מוכרים כדי למנוע שירותים ובכך ליצור תודעת תקיפה ולזרוע לחץ. גם בצה"ל נערכים, ואתמול ציינו כי אגף התקשוב בחן את כלל המערכות וביצע תקיפות דמה כדי לבחון את יכולתן להתגונן.

הופל אתר ארגון עזרה לחולים

באתרים שהופלו היה גם אתר עמותת 'גדולים מהחיים', המסייעת גם לילדים חולי סרטן מוסלמים. מנכ"ל העמותה ליאור שמואלי אמר אתמול: "חבל שהדבר קורה דווקא לאתר של ארגון ששם לעצמו לסייע לכל ילד חולה סרטן המטופל בישראל, ללא הבדלי דת, גזע, מין ולאום".
מאידך, מעניין לדעת שיש גם מי שמשיב מלחמה – ההאקרים הישראלים. קבוצת האקרים ישראלית פרצה אתמול לאתר opisrael.com, שדרכו מדווחים אנשי אנונימוס על פעולותיהם נגד ישראל, ושינתה בו את התכנים לפרו־ישראליים.
רוני בכר, מנהל תחום תקיפה וסייבר באבנת אבטחת מידע, ציין כי בעצם הפריצה לאתר יש הישג מורלי: "אנחנו עדים בעיקר לבניית מתח ולמאבקי כוחות בין האקרים ישראלים לאלו מטעם אנונימוס. ידוע לנו על הנחיות שיצאו לעובדים להחליף את סיסמת הדוא"ל שלהם. ארגונים רבים העלו את אתר האינטרנט לשרתי ענן".
אלון מנצור, מנכ"ל חברת 2Bsecure מקבוצת מטריקס, הוסיף כי ההיערכות הישראלית היום "טובה יותר מזו שהיתה לפני שנה בכל התחומים".
יצוין כי בשל המתקפה החליטה חברת אבטחת המידע צ'קמרקס להעניק בחינם שירות סריקה לבעלי אתרים שאינם בטוחים שהאתר שלהם מוגן. כדי להירשם לשירות יש לגלוש לאתר: http://checkmarx.com/freescan

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.