מתקפת נחשים בלונדון: "מסוגלים למחוץ ילדים"

בהלה בלונדון בעקבות דיווחים על עשרות נחשים זהובים וענקיים, המתרבים בצפון העיר ומאיימים על חיות המחמד הקטנות ובעיקר על התינוקות בעיר

מפלס החרדה של תושבי לונדון נמצא בעלייה מתמדת בשבועות האחרונים, זאת בשל דיווחים רבים על נחשים אימתניים שמסתובבים בה. הנושא סוקר בהרחבה בכלי תקשורת רבים בבירה הבריטית, ונראה כי הלחץ ברחובות עולה.

עיתון ה"אינדיפנדנט" דיווח תחת הכותרת מגיפת נחשים, כי כ-30 נחשי סליל (Aesculapian) נמצאו לאחרונה, על עצים וגגות שונים בצפון לונדון, ואף נצפו מטפסים בצינורות ניקוז של בתים שבאזור תעלת ריג'נטס.

נחשי הסליל נחשבים כמשפחת נחשים בין הגדולים באירופה, ואורך גופם מגיע לשני מטרים. עיקר מזונם מתבסס על מכרסמים קטנים, והם הורגים את הקורבן בחניקה. בתקשורת הבריטית מעריכים כי הנחשים התפשטו באזור התעלה, לאחר שברחו ממרכז לימודי שנמצא באיזור זה, אך כנגד יש הטוענים כי נחשי הסליל, הוברחו לאנגליה כבר לפני שנים רבות מיוגוסלביה ושם דווח בזמנו כי הם תקפו גם כלבים קטנים.

גם בעיתון ה"דיילי סטאר" שאלו אם חרדה לגבי תחושותיה בנושא והיא אמרה כי: "אם הנחשים מסוגלים להרוג חיות קטנות, הם בוודאי מסוגלים לחנוק ילדים קטנים".

דווקא במקומון "קמדן ניו ז'ורנל" ניסו להרגיע מעט את התושבים ולשם כך הביאו את ד"ר וולפגנג ווסטר, מומחה לנחשים מאוניברסיטת בנגור בוויילס, שהסביר לקוראי העיתון את טענתו כי נחשי הסליל אינם מסוכנים כל כך כפי שמתארת העיתונות המקומית. עוד אמר שבכל ניסיון לחיסול הנחשים תדרש כמות משאבים גדולה, שהיא אינה מוצדקת בשלב זה. "זה מין שמתפשט באופן מצומצם, בניגוד למינים אחרים ומזיקים בהרבה, שכבר מתפשטים באופן נרחב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.