מתקרבים לישראל: "דאעש פועל עם הארגונים בסיני"

צבא מצרים נערך להתמודד מול פעילי ארגון המדינה האסלאמית (דאעש) הפועלים במדינה ומאמנים את ארגוני הטרור בחצי האי סיני

צבא מצרים נערך להתמודד מול פעילי ארגון דאעש שפועלים במדינה ומאמנים את ארגוני הטרור בחצי האי סיני – כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

 במקביל, 25 בני אדם נהרגו היום (שבת) במאפייה של ארגון דאעש בעיר ראקה שבסוריה,  אשר הופצצה בידי מטוסי קרב של חיל האוויר הסורי.

בכיר בארגון "אנסאר בית אל-מקדס", שאחראי למותם של מאות אנשי ביטחון במצרים אמר כי , "דאעש מספק את הידע כיצד לפעול באפקטיביות גבוהה יותר".

"הם מלמדים אותנו איך להוציא לפועל את המבצעים שלנו. אנחנו מתקשרים עמם בעיקר באמצעות האינטרנט", טען פעיל הטרור הבכיר, שדחה את הטענה לפיה אנשי הארגון כבר נמצאים בשטח מצרים. "הם לא מספקים לנו נשק או לוחמים, אבל הם מלמדים אותנו לבנות תאים חשאיים".

 

העיתון המצרי "אל-אהראם" מדווח כי מצרים מעריכה מחדש את דרך הפעולה שלה מול קבוצות האסלאמיסטים הקיצוניים בסיני, בשל מידע מודיעני חדש בנושא. "הטענה כי ישנם תאים של דאעש במצרים הוכחה כבעלת בסיס", נכתב בעיתון שציטט גורמי ביטחון רשמיים. "פעולה צבאית לפגוע בתאים אלה מתגבשת כעת".

 

ארגון הטרור מסיני  הודיע כי ערף את ראשם של ארבעה מתושבי מצרים שנחשדו בריגול לטובת ישראל. לדברי מפקד "אנסאר בית אל-מקדס", עריפת הראשים מהווה מסר לכל מי שמשתף פעולה עם אויבי הארגון. הפעולה האכזרית, שחלקים ממנה פורסמו באינטרנט, העלתה מיד חשש למעורבות כלשהי של דאעש, שנודע באכזריותו ובדרך פעולה זו

.

לדברי בכירים במערכת הביטחון המצרית, אלפים מאזרחי המדינה הצטרפו בחודשים האחרונים לדאעש בעירק ובסוריה "לאנסאר ולדאעש בהחלט יש קשרים הדוקים, אבל אין פעילים של המדינה האסלאמית במצרים", טען לפני ימים אחדים בכיר במערכת הביטחון המצרית בפני סוכנות הידיעות רויטרס. "יש ללא ספק תיאום בין הארגון בסיני, המיליטנטים בלוב ומנהיגי המדינה האסלאמית".

 

. "אנחנו יודעים שיש אנשים שמתכוונים לחזור על מנת לבצע מתקפות ואנחנו מתכוונים לעצוב אותם, יש אנשים נוספים שמגיעים על מנת לגייס, אנחנו משתדלים לעקוב אחריהם עד לרגע הנכון", הוסיף הבכיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.