מתקרבים לרגע ההכרעה: ועדת הכספים תצביע היום על כל ההסתייגויות בענין חוק מע"מ אפס (וידאו)

סלומיאנסקי וגפני רקמו דיל: ועדת הכספים תזמן את מומחי האוצר להעיד בפני הוועדה ולהפריך לכאורה את דברי לפיד שאמר כי החוק יעלה רק 1.3 מיליארד שקל בשנה הבאה ■ בתמורה, לפיד יקבל קיצור משמעותי בלו"ז אישור החוק

הדיונים על חוק מע"מ 0% בוועדת הכספים מתקרבים לרגע ההכרעה: היום (ב') יצביעו חברי הוועדה על כל ההסתייגויות ובכך למעשה הוועדה תסיים היום את ההצבעה. מחר יתעסקו חברי הוועדה ברוויזיות ולאחר מכן הם יביאו מוועדת הכנסת את כל הנושאים הפתוחים הנוגעים להצעת החוק.
[alooma ref="1e80a6c5cf3db4e594eda36cdfbe4aeb.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]
ניסן, אתה עובר על כל הכללים. אמנון כהן מוחה

התמורה שמבקשים חברי האופוזיציה בוועדת הכספים בשביל לקצר את ההליכים היא להביא את הגורמים המקצועיים ממשרד האוצר ולעמת אותם עם הדברים שאמר שר האוצר יאיר לפיד לפיהם עלות חוק מע"מ 0% בתקציב 2015 היא 1.3 מיליארד שקל ולא 3 מיליארד ש' ומעלה כפי שטענו באופוזיציה.

חברי הוועדה מבקשים להביא לדיון את הממונה על התקציבים במשרד האוצר אמיר לוי, או את סגנו. בכך הם מבקשים למעשה להביך, לפי השקפתם, את לפיד, כיוון שהם בטוחים שעלות חוק מע"מ 0% תהיה גבוהה הרבה יותר מ-1.3 מיליארד שקל בשנה.
בתמורה, כאמור, שר האוצר יקבל קיצור מהותי בלוחות הזמנים בכל הנוגע לאישור הצעת החוק בוועדה.

מי שיזם את ההצעה האמורה הם יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומיאנסקי וח"כ משה גפני.

במהלך הישיבה התחוללה דרמה של ממש כאשר ח"כ יעקב ליצמן התעקש להגיש הסתייגות בסוגיית עלות התוכנית. כזכור, שר האוצר טען כי התוכנית תעלה 1.3 מיליארד ואילו המומחים סבורים שעלותה מתקרבת ל-3 מיליארד. כדי לברר את הסוגיה הודיע היו"ר ניסן סלומיאנסקי על הפסקת הישיבה עד לבירור הענין.

מאוחר יותר התחדשה הישיבה וכעת מצביעים בה על יתר ההסתייגות בהתאם לדיל האמור לעיל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.